2011 BAFTA Ödülleri

En İyi Film Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH – Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN – Mike Medavoy, Brian Oliver, Scott Franklin
INCEPTION – Emma Thomas, Christopher Nolan
THE SOCIAL NETWORK – Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca, Céan Chaffin
TRUE GRIT – Scott Rudin, Ethan Coen, Joel Coen

En İyi Erkek Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
COLIN FIRTH – The King’s Speech
Diğer Adaylar:
JAVIER BARDEM – Biutiful
JEFF BRIDGES – True Grit
JESSE EISENBERG – The Social Network
JAMES FRANCO – 127 Hours

En İyi Kadın Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
NATALIE PORTMAN – Black Swan
Diğer Adaylar:
ANNETTE BENING – The Kids Are All Right
JULIANNE MOORE – The Kids Are All Right
NOOMI RAPACE – The Girl with the Dragon Tattoo
HAILEE STEINFELD – True Grit

En İyi Yönetmen Kategorisi
Kazanan:
THE SOCIAL NETWORK – David Fincher
Diğer Adaylar:
127 HOURS – Danny Boyle
BLACK SWAN – Darren Aronofsky
INCEPTION – Christopher Nolan
THE KING’S SPEECH – Tom Hooper

En İyi Görüntü Yönetimi
Kazanan:
TRUE GRIT – Roger Deakins
Diğer Adaylar:
127 HOURS – Anthony Dod Mantle, Enrique Chediak
BLACK SWAN – Matthew Libatique
INCEPTION – Wally Pfister
THE KING’S SPEECH – Danny Cohen

En İyi Uyarlama Senaryo Kategorisi
Kazanan:
THE SOCIAL NETWORK – Aaron Sorkin
Diğer Adaylar:
127 HOURS – Danny Boyle, Simon Beaufoy
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO – Rasmus Heisterberg, Nikolaj Arcel
TOY STORY 3 – Michael Arndt
TRUE GRIT – Joel Coen, Ethan Coen

Orange Rising Star Kategorisi
Kazanan:
TOM HARDY
Diğer Adaylar:
GEMMA ARTERTON
ANDREW GARFIELD
AARON JOHNSON
EMMA STONE

En İyi Animasyon Film Kategorisi
Kazanan:
TOY STORY 3 – Lee Unkrich
Diğer Adaylar:
DESPICABLE ME – Chris Renaud, Pierre Coffin
HOW TO TRAIN YOUR DRAGON – Chris Sanders, Dean DeBlois

En İyi Özgün Senaryo Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH – David Seidler
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN – Mark Heyman, Andrés Heinz, John McLaughlin
THE FIGHTER – Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
INCEPTION – Christopher Nolan
THE KIDS ARE ALL RIGHT – Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg

En İyi İngiliz Filmi Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH – Tom Hooper, David Seidler, Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin
Diğer Adaylar:
127 HOURS – Danny Boyle, Simon Beaufoy, Christian Colson, John Smithson
ANOTHER YEAR – Mike Leigh, Georgina Lowe
FOUR LIONS – Chris Morris, Jesse Armstrong, Sam Bain, Mark Herbert, Derrin Schlesinger
MADE IN DAGENHAM – Nigel Cole, William Ivory, Elizabeth Karlsen, Stephen Woolley

En İyi Çıkış Yapan İngiliz Filmi Kategorisi
Kazanan:
FOUR LIONS – Director/Writer – Chris Morris
Diğer Adaylar:
THE ARBOR – Director, Producer – Clio Barnard, Tracy O’Riordan
EXIT THROUGH THE GIFT SHOP – Director, Producer – Banksy, Jaimie D’Cruz
MONSTERS – Director/Writer – Gareth Edwards
SKELETONS – Director/Writer – Nick Whitfield

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
GEOFFREY RUSH – The King’s Speech
Diğer Adaylar:
CHRISTIAN BALE – The Fighter
ANDREW GARFIELD – The Social Network
PETE POSTLETHWAITE – The Town
MARK RUFFALO – The Kids Are All Right

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
HELENA BONHAM CARTER – The King’s Speech
Diğer Adaylar:
AMY ADAMS – The Fighter
BARBARA HERSHEY – Black Swan
LESLEY MANVILLE – Another Year
MIRANDA RICHARDSON – Made in Dagenham

Yabancı Dilde En İyi Film Kategorisi
Kazanan:
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO – Søren Stærmose, Niels Arden Oplev
Diğer Adaylar:
BIUTIFUL – Alejandro González Iñárritu, Jon Kilik, Fernando Bovaira
I AM LOVE – Luca Guadagnino, Francesco Melzi D’Eril, Marco Morabito, Massimiliano Violante
OF GODS AND MEN – Xavier Beauvois, Pascal Caucheteux, Etienne Comar
THE SECRET IN THEIR EYES – Mariela Besuievsky, Juan José Campanella

En İyi Kurgu Kategorisi
Kazanan:
THE SOCIAL NETWORK – Angus Wall, Kirk Baxter
Diğer Adaylar:
127 HOURS – Jon Harris
BLACK SWAN – Andrew Weisblum
INCEPTION – Lee Smith
THE KING’S SPEECH – Tariq Anwar

En İyi Özel Efekt Kategorisi
Kazanan:
INCEPTION – Chris Corbould, Paul Franklin, Andrew Lockley, Peter Bebb
Diğer Adaylar:
ALICE IN WONDERLAND – Ken Ralston, David Schaub, Sean Phillips, Carey Villegas
BLACK SWAN – Dan Schrecker, Henrik Fett, Michael Capton, William ‘Brad’ Kalinoski
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS PART 1 – Tim Burke, John Richardson, Nicolas Aithadi, Christian Manz
TOY STORY 3 – Guido Quaroni, Michael Fong, David Ryu

En İyi Kostüm Tasarımı Kategorisi
Kazanan:
ALICE IN WONDERLAND – Colleen Atwood
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN – Amy Westcott
THE KING’S SPEECH – Jenny Beavan
MADE IN DAGENHAM – Louise Stjernsward
TRUE GRIT – Mary Zophres

En İyi Özgün Müzik Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH – Alexandre Desplat
Diğer Adaylar:
127 HOURS – AR Rahman
ALICE IN WONDERLAND – Danny Elfman
HOW TO TRAIN YOUR DRAGON – John Powell
INCEPTION – Hans Zimmer

En İyi Prodüksiyon Tasarımı Kategorisi
Kazanan:
INCEPTION – Guy Hendrix Dyas, Larry Dias, Doug Mowat
Diğer Adaylar:
ALICE IN WONDERLAND – Robert Stromberg, Karen O’Hara
BLACK SWAN – Thérèse DePrez, Tora Peterson
THE KING’S SPEECH – Eve Stewart, Judy Farr
TRUE GRIT – Jess Gonchor, Nancy Haigh

En İyi Makyaj Kategorisi
Kazanan:
ALICE IN WONDERLAND – Valli O’Reilly, Paul Gooch
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN – Judy Chin, Geordie Sheffer
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS PART 1 – Amanda Knight, Lisa Tomblin, Nick Dudman
THE KING’S SPEECH – Frances Hannon
MADE IN DAGENHAM – Lizzie Yianni Georgiou

En İyi Ses Kategorisi
Kazanan:
INCEPTION – Richard King, Lora Hirschberg, Gary A Rizzo, Ed Novick
Diğer Adaylar:
127 HOURS – Glenn Freemantle, Ian Tapp, Richard Pryke, Steven C Laneri, Douglas Cameron
BLACK SWAN – Ken Ishii, Craig Henighan, Dominick Tavella
THE KING’S SPEECH – John Midgley, Lee Walpole, Paul Hamblin, Martin Jensen
TRUE GRIT – Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff, Peter F Kurland, Douglas Axtell

En İyi Kısa Film Kategorisi
Kazanan:
UNTIL THE RIVER RUNS RED – Paul Wright, Poss Kondeatis
Diğer Adaylar:
CONNECT – Samuel Abrahams, Beau Gordon
LIN – Piers Thompson, Simon Hessel
RITE – Michael Pearce, Ross McKenzie, Paul Welsh
TURNING – Karni Arieli, Saul Freed, Alison Sterling, Kat Armour-Brown

En İyi Kısa Animasyon Kategorisi
Kazanan:
THE EAGLEMAN STAG – Michael Please
Diğer Adaylar:
MATTER FISHER – David Prosser
THURSDAY – Matthias Hoegg

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için hemen tıklayın...

Yorumlayın!

Güvenlik Doğrulama * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.


Sinema Haberleri - 16 Şubat 2011 -
Google - Blog - Twitter - Bing - 2011 BAFTA Ödülleri
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google