Şubat 2012 Filmleri

2 Mart Reytingleri 02.03.2012

Sinema sevenler her zaman televizyon programlarını, dizileri ve filmleri en yakından takip edeler ve hangi program ne kadar sinema izleyicileri tarafından ne kadar izlendiğini merak ederler. İşte bizde sinema okurlarımıza günlük reytingleri vereceğiz ve sizlerin yorumuna bırakacağız sinema sevenler. 2 Mart Reytingleri 02.03.2012 aşağıda yer almaktadır ve sinema sevenler için en doğru reyting ölüçümü yapıldığından emin olabilirsiniz.

Sinema sevenlere 2 Mart Reytingleri 02.03.2012ni hazırladık ve sinema izleyicilerine sunduk. En çok izlenen programları sinemadevri.com ziyaretçileri için özenle hazırladık ve hatasız reyting oranları olduğundan şüpheniz olmasın sinema sevenler. Siz değerli okurlarımıza bu sayfanın altında reyting linkini veriyoruz ama yukarıda, menülerde olan Reytingler sekmesine tıklayarak da gidebilirsiniz. 2 Mart Reytingleri 02.03.2012 sonuçlarına bakmak için lütfen tıklayınız.

Nuri Bilge Dublin Uluslararası Film Festivali’nde en iyi yönetmen!

Bu yıl 10. düzenlenen film festivalinde gururumuz “Nuri Bilge Ceylan” en iyi yönetmen seçilerek bizleri sevindirdi. Bu yıl İrlanda’da düzenlenen Dublin Uluslararası Film Festivali‘nde, uluslararası sanat etkinliğine “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmiyle katılan Nuri Bilge Ceylan’ı, En İyi Yönetmen ödülüne layık görüldü.

Sizde bu ödül töreni hakkında görüşlerinizi yazmanızı rica ediyoruz. Aşağıda seçilen filmin fragmanını ekledik tekrar hatırlamak isteyen sinema izleyicilerine. Sizlerinde bildiği gibi hak ederek kazandığını biz tüm takipçilerimiz ve film izleyicilerine söylemek ve belirtmek isteriz.

1 Mart Reytingleri 01.03.2012

Sinema sevenler her zaman televizyon programlarını, dizileri ve filmleri en yakından takip edeler ve hangi program ne kadar sinema izleyicileri tarafından ne kadar izlendiğini merak ederler. İşte bizde sinema okurlarımıza günlük reytingleri vereceğiz ve sizlerin yorumuna bırakacağız sinema sevenler. 1 Mart Reytingleri 01.03.2012 aşağıda yer almaktadır ve sinema sevenler için en doğru reyting ölüçümü yapıldığından emin olabilirsiniz.

Sinema sevenlere 1 Mart Reytingleri 01.03.2012ni hazırladık ve sinema izleyicilerine sunduk. En çok izlenen programları sinemadevri.com ziyaretçileri için özenle hazırladık ve hatasız reyting oranları olduğundan şüpheniz olmasın sinema sevenler. Siz değerli okurlarımıza bu sayfanın altında reyting linkini veriyoruz ama yukarıda, menülerde olan Reytingler sekmesine tıklayarak da gidebilirsiniz. 1 Mart Reytingleri 01.03.2012 sonuçlarına bakmak için lütfen tıklayınız.

84. Oscar Ödül Ödülleri

Uzun süredir beklediğimiz tören dün gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta biterken takip edebileceğiniz kanal ve web sitesini tanıtmıştık. Biliyoruz ki sizde bizim sizi yönlendirdiğimiz adreslerden takip ettiniz fakat takip etmeyen www.sinemadevri.com takipçilerine aşağıda tüm listeyi paylaşmak isteriz. Bizi izlemeye devam edin.

En iyi görüntü: Robert Richardson, “Hugo”
Sanat yönetimi: Dante Ferretti and Francesca Lo Schavo, “Hugo”
Kostüm: Mark Bridges, “The Artist”
Makyaj: Mark Coulier and J. Roy Helland, “The Iron Lady”
Yabancı film: “A Separation”
En iyi yardımcı kadın oyuncu: Octavia Spencer, “The Help”
En iyi kurgu: Kirk Baxter and Angus Wall, “The Girl With the Dragon Tattoo”
Ses kurgusu: Phillip Stockton and Eugene Gearty, “Hugo”
Ses mixi: Tom Fleischman and John Midgley, “Hugo”
En iyi belgesel: “Undefeated”
En iyi animasyon: “Rango”
En iyi efekt: “Hugo”
En iyi yardımcı oyuncu: Christopher Plummer, “Beginners”
En iyi müzik: Ludovic Bource, “The Artist”
En iyi şarkı: Bret McKenzie, “Man or Muppet”
Uyarlama senaryo: Alexander Payne, Nat Faxon and Jim Rash, “The Descendants”
Orjinal senaryo: Woody Allen, “Midnight in Paris”
Kısa animasyon: “The Fantastic Flying Books Of Mr. Morris Lessmore”
En iyi yönetmen: Michel Hazanavicius, “The Artist”
En iyi erkek oyuncu: Jean Dujardin, “The Artist”
En iyi kladın oyuncu: Meryl Streep, “The Iron Lady”

29 Şubat Reytingleri 29.02.2012

Sinema sevenler her zaman televizyon programlarını, dizileri ve filmleri en yakından takip edeler ve hangi program ne kadar sinema izleyicileri tarafından ne kadar izlendiğini merak ederler. İşte bizde sinema okurlarımıza günlük reytingleri vereceğiz ve sizlerin yorumuna bırakacağız sinema sevenler. 29 Şubat Reytingleri 29.02.2012 aşağıda yer almaktadır ve sinema sevenler için en doğru reyting ölüçümü yapıldığından emin olabilirsiniz.

Sinema sevenlere 29 Şubat Reytingleri 29.02.2012ni hazırladık ve sinema izleyicilerine sunduk. En çok izlenen programları sinemadevri.com ziyaretçileri için özenle hazırladık ve hatasız reyting oranları olduğundan şüpheniz olmasın sinema sevenler. Siz değerli okurlarımıza bu sayfanın altında reyting linkini veriyoruz ama yukarıda, menülerde olan Reytingler sekmesine tıklayarak da gidebilirsiniz. 29 Şubat Reytingleri 29.02.2012 sonuçlarına bakmak için lütfen tıklayınız.

Kara Altın

Film Orjinal Adı: Kara Altın
Sinema Tür: Dram
Filmin Adı: Black Gold
Yönetmen: Jean-Jacques Annaud
Görüntü Yönetmeni: Jean-Jacques Annaud
Senaryo: Jean-Jacques Annaud
Sanatçıları: Tahar Rahim, Mark Strong , Antonio Banderas
Yapım Yılı: 2011 | Fransa | İtalya | Katar
Film izleme süresi: 130 dakika
Sinema izleme Tarihi: 2 Mart 2012

Tibet’te Yedi Yıl (Seven Years in Tibet) ve Kapıdaki Düşman (Enemy at the Gates) gibi filmlerle sinema dünyasında büyük bir hayran kitlesine ulaşan başarılı yönetmen Jean-Jacques Annaud bu kez kamerasını Arap dünyasına ve günümüzün güç sembolü olan petrolün bulunduğu günlere çeviriyor. Başrolde ünlü oyuncu Antonio Banderas rol alıyor…

Sen Kimsin?

Film Orjinal Adı: Sen Kimsin?
Sinema Tür: Komedi
Filmin Adı: Sen Kimsin?
Yönetmen: Ozan Açıktan
Görüntü Yönetmeni: Ozan Açıktan
Senaryo: Tolga Çevik, Ozan Açıktan, Levent Pala
Sanatçıları: Tolga Çevik, Köksal Engür, Toprak Sergen, Pelin Körmükçü, Zeynep özder
Yapım Yılı: 2012 / Türkiye
Yapımcı: Yılmaz Erdoğan, Necati Akpınar
Film izleme süresi: 2 saat
Sinema izleme Tarihi: 02 Mart 2012

Tekin (Tolga Çevik) ve emekli trafik polisi yardımcısı İsmail abi (Köksal Engür), kaybolan bir kızı bulmak için, hayatları pahasına her türlü tehlikeyi göze alır. Sıradan bir kayıp kız vakasının peşinde başlayan hikâye, hesaplaşmaların, oyun içinde oyunların geliştiği bir maceraya dönüşür. Kim masum kim suçlu birbirine karışır. Hafiyelerimizin tek bir hatası vardır, o da kendi yöntemlerini kullanmak.

İyi Olan Kazansın

Film Orjinal Adı: This Means War
Sinema Tür: Aksiyon | Komedi | Romantik
Filmin Adı: İyi Olan Kazansın
Yönetmen: McG
Görüntü Yönetmeni: McG
Senaryo: Timothy Dowling
Sanatçıları: Reese Witherspoon, Tom Hardy , Chris Pine
Yapım Yılı: 2012
Yapımcı: McG
Film izleme süresi: 98 dakika
Sinema izleme Tarihi: 02 Mart 2012

Yakın arkadaş olan iki başarılı gizli CIA ajanı (Chris Pine ve Tom Hardy), aynı kıza aşık olduklarını keşfetmeleriyle birbirlerine gizli bir savaş başlatırlar ve böylece heyecan, aksiyon, macera ve romantizm dolu bir süreç başlar. Lauren (Reese Witherspoon) ikisi de birbirinden yakışıklı, yetenekli ve kışkırtıcı iki arkadaş arasında nasıl bir karar verecektir?

J. Edgar

Film Orjinal Adı: J. Edgar
Sinema Tür: Biyografi | Dram
Filmin Adı: J. Edgar
Yönetmen: Clint Eastwood
Görüntü Yönetmeni: Clint Eastwood
Senaryo: Dustin Lance Black
Sanatçıları: Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Naomi Watts
Yapım Yılı: 2012 / ABD
Film izleme süresi: 2 saat
Sinema izleme Tarihi: 02 Mart 2012

J. Edgar Hoover, yaşadığı dönemde Amerika’nın en güçlü adamıydı. Federal Soruşturma Bürosu’nun başı olarak geçirdiği neredeyse 50 yıl boyunca ülkesini korumak için hiçbir şeyin önüne çıkmasına izin vermedi. Sekiz başkan ve üç savaş gören Hoover, somut ve sezilen tehlikelere karşı savaş açarken, vatandaşlarının güvenliği için kuralları esnetmekten çekinmedi. Yöntemleri hem acımasız hem de kahramanca olan bu adamın en çok istediği ama bir türlü elde edemediği ödül ise, dünyaca takdir görmekti.

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google