Mayıs 2012 Filmleri

Canavarlar Sofrası

Film Orjinal Adı: The Monsters’ Dinner
Sinema Tür: Dram | Gerilim
Filmin Adı: Canavarlar Sofrası
Yönetmen: Ramin Matin
Görüntü Yönetmeni: Ramin Matin
Senaryo: Kamdine Khosrowkhavar
Sanatçıları: Gizem Erdem, İbrahim Selim, Pınar Töre
Yapım Yılı: 2011 | Türkiye
Film izleme süresi: 85 dakika
Sinema izleme Tarihi: 25 Mayıs 2012

Herhangi bir ülke, herhangi bir akşam, herhangi bir mekan ve herhangi bir evli çift. Her şey çok normal başlar. J. ve M. akşam yemeğinde arkadaşları K. ve D.’yi ağırlayacaktır. Misafirler gelir, hediye verilir, salona oturulur ve sohbet başlar. Ancak karakterlerin yaşadığı çarpık evren yavaş yavaş kendini hissettirmektedir: Sanatla ilgili her şey yasaklanmıştır, kibir ve nefret dolu sözler normal kabul edilmektedir ve gözlerinin önünde polisin kapı komşularını öldürülmesi hiç kimseyi şaşırtmaz.

Sevimli Kedi İş Başında

Film Orjinal Adı: Top Cat
Sinema Tür: Aksiyon | Animasyon | Komedi
Filmin Adı: Sevimli Kedi İş Başında
Yönetmen: Alberto Mar
Görüntü Yönetmeni: Alberto Mar
Senaryo: Timothy McKeon
Sanatçıları: Rául Anaya, Jorge Arvizu, Mario Castañeda Partido
Yapım Yılı: 2012
Film izleme süresi: 90 dakika
Sinema izleme Tarihi: 25 Mayıs 2012

Top Cat ve onun haşarı çetesi eski düşmanları polis Dibble ile tehditkar yeni bir komiser ile karşılaşırlar, Top Cat’in oyunlarını engellemek ve çeteyi çok sevdiği mahallelerinden çıkarmak için her ikisini de hiçbir şey durduramayacaktır.

Şeytanın Yüzü

Film Orjinal Adı: Le moine
Sinema Tür: Gerilim
Filmin Adı: Şeytanın Yüzü
Yönetmen: Dominik Moll
Görüntü Yönetmeni: Dominik Moll
Senaryo: Matthew Lewis
Sanatçıları: Vincent Cassel, Déborah François, Joséphine Japy
Yapım Yılı: 2011 | Fransa | İspanya
Film izleme süresi: 85 dakika
Sinema izleme Tarihi: 25 Mayıs 2012

Ünlü Fransız aktör Vincent Cassel, inancı sorgulanan dindar, çalışkan ve saygıdeğer rahip Ambrosio rolünde. Doğduğunda bir Kapuçin manastırının kapısına terk edilen Ambrosio, dürüstlüğünden çekinilen çetin bir vaizdir, fakat kör edici baş ağrıları ve yinelenen kâbuslardan mustariptir. Asla baştan çıkarılamayacağından emin olsa da gizemli bir çırağın gelişiyle inançları sarsılacak ve günaha sürüklenecektir. Yönetmen Moll, Lemming ve Harry, İyiliğinizi İsteyen Bir Dost ile tanınıyor.

Kan ve Aşk

Film Orjinal Adı: Kan ve Aşk
Sinema Tür: Aksiyon
Filmin Adı: In the Land of Blood and Honey
Yönetmen: Angelina Jolie
Görüntü Yönetmeni: Angelina Jolie
Senaryo: Angelina Jolie
Sanatçıları: Rade Serbedzija, Nikola Djuricko, Zana Marjanovic
Yapım Yılı: 2011 | ABD
Film izleme süresi: 127 dakika
Sinema izleme Tarihi: 25 Mayıs 2012

Angelina Jolie’nin yönetmen koltuğunda yapımın konuus şöyle: 1990’lı yılların başında Balkanlarda Bosna Savaşı sürerken, Sırbistan için savaşan asker Danijel, esir kampında tutulan ve savaştan da önce tanıdığı Bosnalı Ajla ile yeniden karşılaşır. Farklı etnik kökenlerden gelen ve aslında düşman olması gereken bu iki insan, geçmişten gelen duyguları ile içinde yaşadıkları zorunlu savaş koşulları arasında kalır. Bir zamanlar birbirleri için değerli olan iki insanın hislerini, savaşın zalimliği köreltmiştir…

Moonrise Kingdom

Film Orjinal Adı: Moonrise Kingdom
Sinema Tür: Dram
Filmin Adı: Moonrise Kingdom
Yönetmen: Wes Anderson
Görüntü Yönetmeni: Wes Anderson
Senaryo: Roman Coppola
Sanatçıları: Bruce Willis, Edward Norton , Bill Murray
Yapım Yılı: 2012
Film izleme süresi: 94 dakika
Sinema izleme Tarihi: 25 Mayıs 2012

Sıradışı, sıcak ve eğlenceli aile hikayeleri ile dikkat çeken Amerikalı bağımsız filmlerin yönetmeni Wes Anderson’ın yeni filmi Moonrise Kingdom, birbirinden ünlü oyunculardan oluşan kadrosu ile dikkat çekiyor. Filmin senaryosu, ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’nın oğlu Roman Coppola ve Anderson’a ait. Moonrise Kingdom, 2012 Cannes Film Festivali’nin açılış filmiydi.

Edepsiz Kız

Film Orjinal Adı: Dirty Girl
Sinema Tür: Dram
Filmin Adı: Edepsiz Kız
Yönetmen: Abe Sylvia
Görüntü Yönetmeni: Abe Sylvia
Senaryo: Abe Sylvia
Sanatçıları: Juno Temple, Milla Jovovich, William H. Macy
Yapım Yılı: 2010 | ABD
Film izleme süresi: 90 dakika
Sinema izleme Tarihi: 25 Mayıs 2012

Danielle’nin aykırı tavırları özel eğitime mahkûm edilmesine neden olur. Bu zoraki eğitimde utangaç, gay eğilimli ve hiçbir arkadaşı olmayan Clarke ile tanışır. Clarke, azılı bir eşcinsel düşmanı olan babası tarafından askeri okula gönderileceği için kaçma isteği ile kıvranmaktadır. Böylece, ceplerinde beş kuruş olmaksızın küçük kasabadan kaçarak Kaliforniya’ya doğru yola koyulurlar

Siyah Giyen Adamlar 3

Film Orjinal Adı: Men in Black III
Sinema Tür: Aksiyon | Bilim Kurgu | Komedi
Filmin Adı: Siyah Giyen Adamlar 3
Yönetmen: Barry Sonnenfeld
Görüntü Yönetmeni: XX
Senaryo: Etan Cohen
Sanatçıları: Will Smith , Tommy Lee Jones, Josh Brolin
Yapım Yılı: 2012 | ABD
Film izleme süresi: 2 saat
Sinema izleme Tarihi: 25 Mayıs 2012

Bilimkurgu ile komediyi başarılı bir şekilde birleştiren Men in Black serisine devam ediliyor. Siyah Giyen Adamlar üçüncü kez karşımızda!. Başrollerinde Tommy Lee Jones ve Will Smith’in yer aldığı Men in Black serisinde Ajan K’nın hayatı ve gezegenin kaderi risk altındayken, Ajan J’nin zamanda geri gidip olayları düzeltmesi gerekiyor.

29 Mayıs Reytingleri 29.05.2012

Sinema sevenler her zaman televizyon programlarını, dizileri ve filmleri en yakından takip edeler ve hangi program ne kadar sinema izleyicileri tarafından ne kadar izlendiğini merak ederler. İşte bizde sinema okurlarımıza günlük reytingleri vereceğiz ve sizlerin yorumuna bırakacağız sinema sevenler. 29 Mayıs Reytingleri 29.05.2012 aşağıda yer almaktadır ve sinema sevenler için en doğru reyting ölüçümü yapıldığından emin olabilirsiniz.

Sinema sevenlere 29 Mayıs Reytingleri 29.05.2012ni hazırladık ve sinema izleyicilerine sunduk. En çok izlenen programları sinemadevri.com ziyaretçileri için özenle hazırladık ve hatasız reyting oranları olduğundan şüpheniz olmasın sinema sevenler. Siz değerli okurlarımıza bu sayfanın altında reyting linkini veriyoruz ama yukarıda, menülerde olan Reytingler sekmesine tıklayarak da gidebilirsiniz. 29 Mayıs Reytingleri 29.05.2012 sonuçlarına bakmak için lütfen tıklayınız.

28 Mayıs Reytingleri 28.05.2012

Sinema sevenler her zaman televizyon programlarını, dizileri ve filmleri en yakından takip edeler ve hangi program ne kadar sinema izleyicileri tarafından ne kadar izlendiğini merak ederler. İşte bizde sinema okurlarımıza günlük reytingleri vereceğiz ve sizlerin yorumuna bırakacağız sinema sevenler. 28 Mayıs Reytingleri 28.05.2012 aşağıda yer almaktadır ve sinema sevenler için en doğru reyting ölüçümü yapıldığından emin olabilirsiniz.

Sinema sevenlere 28 Mayıs Reytingleri 28.05.2012ni hazırladık ve sinema izleyicilerine sunduk. En çok izlenen programları sinemadevri.com ziyaretçileri için özenle hazırladık ve hatasız reyting oranları olduğundan şüpheniz olmasın sinema sevenler. Siz değerli okurlarımıza bu sayfanın altında reyting linkini veriyoruz ama yukarıda, menülerde olan Reytingler sekmesine tıklayarak da gidebilirsiniz. 28 Mayıs Reytingleri 28.05.2012 sonuçlarına bakmak için lütfen tıklayınız.

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google