Ağustos 2013 Filmleri

30 Ağustos 2013 Vizyondaki Filmler

Bu hafta birbirinden farklı filmler vizyona girdi. Sinema severlerin filme doyacağı bir hafta olacağını düşünerek tüm filmlerin detaylarını ve kritiklerini sayfamız sinemadevri.com‘a ekledik değerli okurlarımız. Sizlerinde bu hafta gideceği filmleri öğrensek ufakda olsa bir anket yapmış oluruz arkadaşlar. : ) Sizlerinde öneri ve görüşlerinizi bekliyor olacağız. iyi seyirler @sinemadevri

One Direction: This Is Us

1D One Direction: This Is Us filmi, grubun beş üyesinin hikâyelerini anlatan bir film olarak hazırlandı. Filmde grup üyelerinin tümünün, İngiltere’de düzenlenen X-Factor yarışmasına katılmalarının ardından, nasıl bir araya getirildikleri, aileleriyle olan ilişkileri, hayalleri ve ulaştıkları şöhretin nasıl bir his olduğu gözler önüne seriliyor.

Cinayet Tezi

Roberto Bermudez bir hukuk fakültesinde profesörlük yapan eski bir ceza avukatıdır. Bir gün ders verdiği fakültenin önünde bir cinayet işlenir. Katil, Roberto’yu bu tehlikeli oyuna çekmek istercesine bazı izler ve ipuçları bırakmıştır. Roberto Bermudez, cinayet üzerine kendisiyle sürekli teorik tartışmalar yapan zeki öğrencisi Gonzalo’dan şüphelenmeye başlar.

Kapalı Devre

Bir sabah Londra’da meydana gelen patlama sonrasında sadece bir terörist sağ kalmayı başarır. Terörist Farroukh Erdogan patlamanın hemen ardından yakalanır ve hapse atılır. Kendisine en ağır cezanın verilebilmesi için araştırmalar ve hazırlıklar başlamıştır.

Daire 1303 3D

Fiyatı uygun ve güzel bir ev bulup, özgürce kendi evine taşınmak, şanstan çok lanet getirebilir. Annesinin baskılarından yılıp Detroit’in yüksek katlı binalarından birinde, 1303 no’lu daireye taşınan Janet Slate huzur ararken, hiç ummadığı biçimde kanlı ve karanlık bir tarihe sahip olan evin geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Korku Seansı

Gerçek bir hikayeden uyarlanan “Korku Seansı / The Conjuring”, paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine Warren’ın nasıl dünyaca meşhur olduklarının korkutucu hikayesini anlatıyor; olaylar Ed ve Lorraine’in, karanlık bir varlık tarafından hayatları alt üst edilen bir ailenin çiflik evine çağırılmalarıyla başlıyor.

Yem 3D

Sakin bir Avustralya sahil kasabası tsunami felâketi ile sarsılır. Bu felâketin sonuçları hem maddi hem de manevi altından kalkılabilecek gibi değildir. İlk devasa dalganın ardından hayatta kalan Josh, Kyle, Heather, Jaimie ve Ryan bir marketin içerisinde savunmasız bir halde kalırlar.

Cinayet Tezi

Film Orjinal Adı: Thesis On a Homicide
SinemaTürü: Gerilim
Filmin Adı: Cinayet Tezi
Yönetmen: Hernán Goldfrid
Görüntü Yönetmeni: Hernán Goldfrid
Senaryo: Diego Paszkowski
Sanatçıları: Ricardo Darín, Alberto Ammann, Calu Rivero
Yapım Yılı: 2013 | Arjantin | İspanya
Film izleme süresi: 106 dakika
Film Tarihi: 30 Ağustos 2013

Roberto Bermudez bir hukuk fakültesinde profesörlük yapan eski bir ceza avukatıdır. Bir gün ders verdiği fakültenin önünde bir cinayet işlenir. Katil, Roberto’yu bu tehlikeli oyuna çekmek istercesine bazı izler ve ipuçları bırakmıştır. Roberto Bermudez, cinayet üzerine kendisiyle sürekli teorik tartışmalar yapan zeki öğrencisi Gonzalo’dan şüphelenmeye başlar.

Kapalı Devre

Film Orjinal Adı: Closed Circuit
SinemaTürü: Dram | Gizem | Suç
Filmin Adı: Kapalı Devre
Yönetmen: John Crowley
Görüntü Yönetmeni: John Crowley
Senaryo: Steven Knight
Sanatçıları: Julia Stiles, Rebecca Hall , Isaac Hempstead Wright
Yapım Yılı: 2013 | ABD
Film izleme süresi: 96 dakika
Film Tarihi: 30 Ağustos 2013

Bir sabah Londra’da meydana gelen patlama sonrasında sadece bir terörist sağ kalmayı başarır. Terörist Farroukh Erdogan patlamanın hemen ardından yakalanır ve hapse atılır. Kendisine en ağır cezanın verilebilmesi için araştırmalar ve hazırlıklar başlamıştır. Teröristi yargılamak için, hükümetin elinde gizli bir kanıt vardır. Ancak bundan ne Farroukh Erdogan ne de avukatları haberdardır.

Daire 1303 3D

Film Orjinal Adı: Apartment 1303 3D
SinemaTürü: Korku
Filmin Adı: Daire 1303 3D
Yönetmen: Jim Steele
Görüntü Yönetmeni: Jim Steele
Senaryo: Jim Steele
Sanatçıları: Mischa Barton, Rebecca De Mornay, Julianne Michelle
Yapım Yılı: 2012 | ABD | Kanada
Film izleme süresi: 85 dakika
Film Tarihi: 30 Ağustos 2013

Fiyatı uygun ve güzel bir ev bulup, özgürce kendi evine taşınmak, şanstan çok lanet getirebilir. Annesinin baskılarından yılıp Detroit’in yüksek katlı binalarından birinde, 1303 no’lu daireye taşınan Janet Slate huzur ararken, hiç ummadığı biçimde kanlı ve karanlık bir tarihe sahip olan evin geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Apartmanın serseri görünümlü kapıcısı, garip komşuları ve duvarlardan gelen sıra dışı seslerle onun aradığı huzurdan ziyade ürkütücü bir havaya sahiptir.

Korku Seansı

Film Orjinal Adı: The Conjuring
SinemaTürü: Gerilim | Korku |
Filmin Adı: Korku Seansı
Yönetmen: James Wan
Görüntü Yönetmeni: James Wan
Senaryo: Chad Hayes
Sanatçıları: Patrick Wilson , Vera Farmiga, Mackenzie Foy
Yapım Yılı: 2013 | ABD
Film izleme süresi: 112 dakika
Film Tarihi: 30 Ağustos 2013

Gerçek bir hikayeden uyarlanan “Korku Seansı / The Conjuring”, paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine Warren’ın nasıl dünyaca meşhur olduklarının korkutucu hikayesini anlatıyor; olaylar Ed ve Lorraine’in, karanlık bir varlık tarafından hayatları alt üst edilen bir ailenin çiflik evine çağırılmalarıyla başlıyor. Şeytani bir varlıkla yüzleşmeye zorlandıklarında, Warrenlar, kendilerini hayatlarının en korkunç vakasının içinde buluyırlar.

Yem 3D

Film Orjinal Adı: Bait
SinemaTürü: Aksiyon | Gerilim
Filmin Adı: Yem 3D
Yönetmen: Russell Mulcahy
Görüntü Yönetmeni: Russell Mulcahy
Senaryo: Russell Mulcahy
Sanatçıları: Sharni Vinson, Phoebe Tonkin, Julian McMahon
Yapım Yılı: 2012 | Avustralya
Film izleme süresi: 94 dakika
Film Tarihi: 30 Ağustos 2013

Sakin bir Avustralya sahil kasabası tsunami felâketi ile sarsılır. Bu felâketin sonuçları hem maddi hem de manevi altından kalkılabilecek gibi değildir. İlk devasa dalganın ardından hayatta kalan Josh, Kyle, Heather, Jaimie ve Ryan bir marketin içerisinde savunmasız bir halde kalırlar. Ancak, mağdurları bekleyen asıl felâket dev dalgalar sonrasında ortaya çıkan ölümcül köpekbalıklarıdır.

One Direction: This Is Us

Film Orjinal Adı: One Direction: This Is Us
SinemaTürü: Belgesel | Müzik |
Filmin Adı: One Direction: This Is Us
Yönetmen: Morgan Spurlock
Görüntü Yönetmeni: Morgan Spurlock
Senaryo: Morgan Spurlock
Sanatçıları: Harry Styles, Niall Horan, Louis Tomlinson
Yapım Yılı: 2013 | ABD
Film izleme süresi: 92 dakika
Film Tarihi: 30 Ağustos 2013

1D One Direction: This Is Us filmi, grubun beş üyesinin hikâyelerini anlatan bir film olarak hazırlandı. Filmde grup üyelerinin tümünün, İngiltere’de düzenlenen X-Factor yarışmasına katılmalarının ardından, nasıl bir araya getirildikleri, aileleriyle olan ilişkileri, hayalleri ve ulaştıkları şöhretin nasıl bir his olduğu gözler önüne seriliyor. Dünya turuna çıkmak üzere olan grubun yol hikâyeleri görüntüleniyor.

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri

Film Orjinal Adı: The Mortal Instruments: City of Bones
SinemaTürü: Aksiyon | Dram | Macera
Filmin Adı: Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri
Yönetmen: Scott Stewart
Görüntü Yönetmeni: Scott Stewart
Senaryo: Cassandra Clare
Sanatçıları: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Lena Headey
Yapım Yılı: 2012 | ABD | Almanya
Film izleme süresi: 2 Saat
Film Tarihi: 30 Ağustos 2013

On beş yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’te bir cinayete tanıklık eder. Üstelik bu cinayet daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işlenmiştir. Clary, polisi aramak ister ama ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri kendisinden başka kimse görmeyince bu durumu açıklamak zor olacağından bundan vazgeçer. Clary’nin kendilerine çok şaşıran katiller kendilerini Gölge Avcıları olarak tanıtırlar. Onlar, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabilenin üyeleridirler!

Gişe Rekorları Kıran Filmler

Uzun zamandır siz değerli sinemadevri.com okurlarına son zamanlarda izlenen ve rekor kıran filmleri yayınlamıyorduk.. Haftanın ortasında sizlere sinema blog sayfamızda bugünün son içeriği olarak Gişe Rekorları Kıran Filmler hakkında bilgiler vermek istedik. Bu sayfada son zamanların en çok izlenen 10 filmini siz değerli okurlarımız için paylaşıyor olacağız. Sizlerin filmleri ve en çok beğendiği eserler hangileri?

Gişe Rekorları Kıran Filmler

  • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
  • Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu
  • Harry Potter ve Felsefe Taşı
  • Kara Şövalye
  • Alis Harikalar Diyarında
  • Oyuncak Hikayesi 3
  • Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı
  • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
  • Titanik
  • Avatar

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google