Aralık 2013 Filmleri

2014 Yeni James Bond’un Filmi Nedir?

Uzun bir süredir sinema dünyasında bizlerin karşısında yer alan James Bond karakteri, Skyfall filmiyle tekrar çıkış yakaladıktan sonra, 6 Kasım 2015’te vizyona girecek yeni filmi için hazırlık sürecine girdi.

Yapımcı firma tarafından yapılan açıklamayla birlikte Daniel Craig’in tekrardan James Bond olarak karşımıza çıkacak. Filmde Bond’a M rolüyle Ralph Fiennes eşlik ederken, Naomie Harris Moneypenney, Ben Whishaw’da Q rolleriyle eşlik edecek.

Eyyvah Eyvah 3 Film Afişi

Filmin kadrosunda Demet Akbağ, Ata Demirer, Özge Borak, Serra Yılmaz, Tarık Ünlüoğlu, Salih Kalyon, Ayşenil Şamlıoğlu ve Tanju Tuncel gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu Ata Demirer yazarken, yönetmenliğini Hakan Algül üstlendi. Filmi merakla bekliyoruz değerli sinema okurları ve bununla beraber filme ait tüm detaylar için bizi takip etmeye devam edin..

Eyyvah Eyvah 3 Film Afişi

10. İstanbul Japon Filmleri Festivali

Yeni yılın ilk festivallerinden birisi olan 10. İstanbul Japon Filmleri Festivali 11 – 25 Ocak tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Etkinliğin programına aşağıdan ulaşabilirsiniz fakat bu tür etkinlikler hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz değerli okurlarımız? Sizlerinde bildiği gibi bu tür etkinlikler sinema dünyasında oldukça fazla olmaktadır.

Benim Babam, Benim Oğlum (Soshite chichi ni naru) Tarih: 11.01.2014 Saat: 17:00
Yıldızın Sesi (Hoshi no koe) Tarih: 18.01.2014 Saat: 14:30
Saniyede 5 Santimetre (Byosoku 5 senchi metoru) Tarih: 18.01.2014 Saat: 15:00
Kulenin Gizemi  (Kumo no mukou, yakusoku no basho) Tarih: 18.01.2014 Saat: 17:00
Benden Sana (Kimi ni todoke)
Miyori’nin Ormanı (Miyori no mori) Tarih: 25.01.2014 Saat: 14:30
Multuluk Veren Ekmek (Shiawase no Pan) Tarih: 25.01.2014 Saat: 17:00

Million Dollar Arm Film Fragmanı

Spor konulu filmler son zamanlarda senaryo sıkıntısı yaşan Hollywood’un imdadına yetişiyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan Million Dollar Arm filmi beyzbol meraklılarının dikkatini çekecek bir konuya sahip. İş hayatında ciddi sıkıntılar yaşan bir spor menajerinin yetenek avı için Hindistan’a gidişini konu alıyor.

27 Aralık 2013 Vizyondaki Filmler

Bu hafta birbirinden güzel filmler vizyona girdi değerli sd okurları. Sizlerinde ulaşabileceği bu filmleri sitemizin hemen aşağısında detaylandırdık ve görüşleriniz için yorumlar sekmesini aktif ettik. Film ile alakalı tüm görüşlerinizi merakla bekliyor ve iyi seyirler, bol sinemalı hafta sonları diliyoruz… Favori filminiz hangisi? ve neden favori filminiz o diye açıklamalı birer görüş bildirirseniz bir düzen içinde en iyi filmi seçebiliriz.

Direniş Günlerinde Aşk

1968 Mayıs’ı, etkilerini günden güne ivmelenen bir güçle sürdürmektedir. Dönemin özgürlükçü ve aktivist gençliği hayallerini gerçekleştirme hedefiyle ilerlerken, uzakta görünen ‘devrim’ anbean yaklaşmaktadır. Gilles, Christine ve Alain arasındaki ilişki de dönemin ruhuyla eşzamanlı olarak ilerler.

Senin Hikayen

Hakan ve Esra evliliklerinin yedinci yılını tamamlayan, birbirlerini halen tutkuyla seven, 30′lu yaşlarında bir çifttir. Esra özel bir şirkette iyi bir kariyer sahibidir ve hatta yurt dışından iş teklifi almıştır. Müzik stüdyosu olan Hakan ise aldığı reklam, film projeleri ile ailesini geçindirmeye çalışan, sevgi dolu bir eştir.

İblisin Oğlu 13. Vahşet

Gazetecilik bölümünde son sınıfta okuyan bir arkadaş grubu, bitirme tezlerine konu olması amacıyla ilginç haberlere göz atmaktadırlar. Tam da aradıkları türden bir haberi bulmaları ise çok sürmez.

Genç Ve Güzel

Isabelle yaşıtları ve arkadaşlarından farklı olmayan, onlar gibi okul ve ev arasında sıradan bir hayat sürdüren onyedi yaşındaki bir genç kızdır. Annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşadığı aile hayatında dile getirmediği sorunlarla ve çelişkiler yaşayan Isabelle, bu rutinlerden ve sıkıntılardan kurtulmanın yolunu önemsizce verdiği bir kararda bulur.

47 Ronin

Keanu Reeves, 3 boyutlu aksiyon-macera filmi olan 47 Ronin ile geri dönüyor. Tehlikeli bir savaş lordu ustalarını öldürüp kendilerini sürgün edince, artık liderleri olmayan 47 samurai intikamlarını almak ve kaybettikleri onurları yeniden kurtarmak için yemin ederler.

Direniş Günlerinde Aşk

Film Orjinal Adı: Après mai
SinemaTürü: Dram
Filmin Adı: Direniş Günlerinde Aşk
Yönetmen: Olivier Assayas
Görüntü Yönetmeni: Olivier Assayas
Senaryo: Olivier Assayas
Sanatçıları: Clément Métayer, Lola Créton, Felix Armand
Yapım Yılı: 2012 | Fransa
Film izleme süresi: 122 dakika
Film Tarihi: 27 Aralık 2013

1968 Mayıs’ı, etkilerini günden güne ivmelenen bir güçle sürdürmektedir. Dönemin özgürlükçü ve aktivist gençliği hayallerini gerçekleştirme hedefiyle ilerlerken, uzakta görünen ‘devrim’ anbean yaklaşmaktadır. Gilles, Christine ve Alain arasındaki ilişki de dönemin ruhuyla eşzamanlı olarak ilerler. Devrime giden yolun heyecanı ve telaşını yaşayan üç genç, bu süreçte yaşadıklarını sanat üzerinden dışa vurmaya çalışır. Üçü arasında yaşanan aşk üçgeni de dönemin kendisi kadar karışık ve zorludur.

Senin Hikayen

Film Orjinal Adı: Senin Hikayen
SinemaTürü: Komedi
Filmin Adı: Senin Hikayen
Yönetmen: Tolga Örnek
Görüntü Yönetmeni: Tolga Örnek
Senaryo: Tolga Örnek
Sanatçıları: Timuçin Esen, Selma Ergeç, Nevra Serezli
Yapım Yılı: 2013 | Türkiye
Film izleme süresi: 2 Saat
Film Tarihi: 27 Aralık 2013

Hakan ve Esra evliliklerinin yedinci yılını tamamlayan, birbirlerini halen tutkuyla seven, 30’lu yaşlarında bir çifttir. Esra özel bir şirkette iyi bir kariyer sahibidir ve hatta yurt dışından iş teklifi almıştır. Müzik stüdyosu olan Hakan ise aldığı reklam, film projeleri ile ailesini geçindirmeye çalışan, sevgi dolu bir eştir.

İblisin Oğlu 13. Vahşet

Film Orjinal Adı: İblisin Oğlu 13. Vahşet
SinemaTürü: Korku
Filmin Adı: İblisin Oğlu 13. Vahşet
Yönetmen: Emre Kaya
Görüntü Yönetmeni: Emre Kaya
Senaryo: Zafer Kaya
Sanatçıları: Fevzi Altunbulak, Fevzi Altunbulak, Burakhan Keyif
Yapım Yılı: 2013 | Türkiye
Film izleme süresi: 2 Saat
Film Tarihi: 27 Aralık 2013

Gazetecilik bölümünde son sınıfta okuyan bir arkadaş grubu, bitirme tezlerine konu olması amacıyla ilginç haberlere göz atmaktadırlar. Tam da aradıkları türden bir haberi bulmaları ise çok sürmez. Sekiz dağcının esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğu gizemli olayı ve bu olayın arkasında yer aldığını düşündükleri bir dağ evinde tek başına yaşayan Wild’ın hikayesini ele alacaklardır. Kameralar kayda girdiğindeyse 13 sayısının laneti kendilerini bulacaktır.

Genç Ve Güzel

Film Orjinal Adı: Genç Ve Güzel
SinemaTürü: Dram
Filmin Adı: Jeune & jolie
Yönetmen: François Ozon
Görüntü Yönetmeni: François Ozon
Senaryo: François Ozon
Sanatçıları: Marine Vacth, Géraldine Pailhas, Frédéric Pierrot
Yapım Yılı: 2013 | Almanya | Fransa
Film izleme süresi: 95 dakika
Film Tarihi: 27 Aralık 2013

Isabelle yaşıtları ve arkadaşlarından farklı olmayan, onlar gibi okul ve ev arasında sıradan bir hayat sürdüren onyedi yaşındaki bir genç kızdır. Annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşadığı aile hayatında dile getirmediği sorunlarla ve çelişkiler yaşayan Isabelle, bu rutinlerden ve sıkıntılardan kurtulmanın yolunu önemsizce verdiği bir kararda bulur. Isabelle, ihtiyacı olmadığı halde, para karşılığında kendinden yaşça büyük adamlarla birlikte olmaya başlar.

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google