2014 Yılındaki Filmler

John Fasano 52 Yaşında Hayata Veda Etti

24 Ağustos 1961 tarihinde doğan John Fasano senarist, yönetmen ve yapımcı hayata göz yumdu. Tüm sevenleri gerçekten bu haberdan sonra gerek sosyal medya gerekse yaşadığı bölgede büyük bir hüsrana uğradı. Sizlerinde bildiği üzere bir çok filmi ve yapımı olan John 52 yaşında hayatına gözlerini yumdu.

Kariyeri boyunca 40′tan fazla televizyon programında yapımcılığı bulunan John, geride bir çok anıyla bu dünyadan uçup gitti. Bizler artık onun yapımlarıyla, anılarını izlerken tekrar yeni birşeyler yapar mı diye bekleyeceğiz ama genç yaşında hayatını yumduğunu hatırlayınca bir kez daha üzülerek izlemeye devam edeceğiz…

Jeff Bauman Hikayesi Film Oluyor!

Guardian’da çıkan haberlere göre 2013 yılında üç kişinin ölümüne ve 260’dan fazla kişinin yaralanmasına sebep olan bombalı saldırıda iki bacağını kaybeden Jeff Bauman’ın hikayesi film olacak, bizlerde sinemadevri.com olarak tüm detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Filmin yönetmeni ya da oyuncu kadrosu henüz belli değil…

Jeff Bauman, Nisan 2013’te “düdüklü tencere patlayıcısı” diye adlandırılan ev yapımı bombalar patladığı sırada maratonun bitiş çizgisinde kız arkadaşını bekliyordu. Saldırıda iki bacağını kaybeden Bauman, Nisan ayında Bret Whitter ile beraber yazdığı kitabı yayımladı, bu kitap oyun yazarı John Pollono tarafından senaryolaştırılacak.

12 Monkeys Film Fragmanı

Bu film ile artık sizlerde meraklarınıza yenik düştüğünüzü anlayacaksınız değerli okurlarımız. Uzun zamandır beklediğimiz fragman şimdi ilk kez yayınlandı. Her zaman olduğu gibi sinemadevri.com’dan ulaşabileceğiniz bu fragman hakkında görüş ve önerilerinizi bekliyor, bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz değerli okurlarımız. iyi seyirler…


Fragmanı için Tıklayınız…

Çöldeki İzler

Film Orjinal Adı: Tracks
SinemaTürü: Biyografi | Dram | Macera
Filmin Adı: Çöldeki İzler
Yönetmen: Marion Nelson
Görüntü Yönetmeni: Marion Nelson
Senaryo: Marion Nelson
Sanatçıları: Mia Wasikowska, Adam Driver, Emma Booth
Yapım Yılı: 2013 | Avustralya
Film izleme süresi: 112 dakika
Film Tarihi: 18 Temmuz 2014

1977 yılında Robyn Davidson adında genç bir kadın, Batı Avusturalya’da 1,700 millik zorlu bir çöl yolunu dört devesi ve sadık bir köpeği ile tek başına alt etmeye çalışır… Avustralyalı yazar Robyn Davidson’ın kendi anılarını yazdığı otobiyografik kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini John Curran üstlenirken, başrolde Mia Wasikowska yer alıyor…

Bir Don Juan Öldürmek

Film Orjinal Adı: Bir Don Juan Öldürmek
SinemaTürü: Dram
Filmin Adı: Bir Don Juan Öldürmek
Yönetmen: Sabahattin Sakman
Görüntü Yönetmeni: Sabahattin Sakman
Senaryo: Sabahattin Sakman
Sanatçıları: Teoman Kumbaracıbaşı, Pelin Batu, Duygu Şen
Yapım Yılı: 2014 | Türkiye
Film izleme süresi: 2 Saat
Film Tarihi: 18 Temmuz 2014

Bir hastasının intiharından duyduğu üzüntü ile birinci elden bilimsel araştırmalar yapmak üzere, internetten araştırma yaparak ruhsal sorunlu kadınlar bularak onlarla bağlantı kuran, buluşan ve daha sonra bir cinayete kurban giden idealist bir psikiyatrla ilgili vakanın, sağduyusunu, bir psikolojik sorgulama aleti haline getiren, ayakları yerde, kendini bilen ve nüktedan bir polis tarafından açıklığa kavuşturulmasının hikâyesi.

Arınma Gecesi: Anarşi

Film Orjinal Adı: The Purge: Anarchy
SinemaTürü: Aksiyon | Gerilim | Korku
Filmin Adı: Arınma Gecesi: Anarşi
Yönetmen: James DeMonaco
Görüntü Yönetmeni: James DeMonaco
Senaryo: James DeMonaco
Sanatçıları: Frank Grillo , Kiele Sanchez, Michael K. Williams
Yapım Yılı: 2014 | ABD
Film izleme süresi: xxxx
Film Tarihi: 18 Temmuz 2014

Amerika her sene bir gece, anarşiye ev sahipliği yapmaktadır. Gece boyunca içlerindeki vahşi duyguları korkunç şekillerde sergilemeye çalışan bazı insanlar ve onlara yakalanmamaya çalışıp hayatta kalmaya uğraşan diğer insanlar bu dehşeti yaşamak zorundadırlar.

Pek Yakında Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur ve Zerrin Tekindor gibi oyuncuların yer aldığı bu güzel komedi filmi çok yakında vizyona girecek.. Pardon pardon, pek yakında vizyona girecek.. : ) Merakla beklediğimiz bu filmin vizyona tarihide resmi olarak açıklandı değerli okurlarımız..

Cem Yılmaz‘ın son filmi olan, Pek Yakında filminin çekimleri geçtiğimiz günlerde bitti. Artık diğer detayların hazırlıkları sürerken vizyon tarihini resmi twitter hesabından yayınlayan Cem Yılmaz; 3 Ekim 2014 tarihini paylaştıktan sonra sosyal medya ufakta olsa yıkıldı diyebiliriz.. : )

Harry Potter Devam Edecek Mi? Geri Mi Dönüyor?

Uzun yıllardır kitaplarını okuduğumuz, beyaz perdede uyarlanmış bir film düşünün ki serisiyle bizleri büyüledi ve bittiğinde devam etmeyecek mi? diye sorduk da sorduk.. Şimdilerde resmi siteden güzel bir haber geldi gibi ama tabi ki ilerleyen dönemlerde tüm bu konularla ilgili olarak kesin haberleri paylaşıyor oluruz değerli okurlarımız.

Dünyada geniş çapta bir hayran kitlesine sahip Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Pottermore adlı internet sitesine Harry Potter’ın devam hikayesini yazdı. Dünya çapında birçok hayranı bulunan Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, kitabın hayran sitesi Pottermore’a yeni bir hikaye yazdı.

Harry Potter – Twilight Dans Savaşı

Bir dans savaşı var desek izler misiniz? Tabi ki bir çok okurumuz bununla ilgili olarak hayır… Olur mu öyle şey ya falan diyecektir ama bizlerde aynen sizin gibi düşündükten sonra başlığa baktık ve bakar bakmaz sitemizde yer vermek istedik değerli sinema izleyicileri.. Harry Potter vs Twilight Dans Savaşı ile karşınızdayız!


Fragmanı için Tıklayınız…

© 2013 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google