Şubat 2014 Filmleri

19. Türkiye / Almanya Film Festivali

Nurnberg’de düzenlenen Türkiye/Almanya Film Festivali’nde beşi Türkiye, beşi Almanya’dan on film yarışacak. Almanya ’nın Nurnberg kentinde 19. kez düzenlenecek olan Türkiye / Almanya Film Festivali’nin yarışma filmleri ve jürileri belirlendi. Bu yıl 13-22 Mart tarihleri arasında düzenlenecek festivalde, beşi Türkiye’den, beşi de Almanya’dan olmak üzere on film yarışacak.

‘Dealer’ filmiyle tanınan,Thomas Arslan’ın başkanı olduğu jüride oyuncu Barbara Auer, sinema yazarı Murat Erşahin, oyuncu Ayça Damgacı, yapımcı Titus Kreyenberg, oyuncu Ruhi Sarı ve yönetmen ve editör Fatima Reza Abdollahyan yer alıyor.

28 Şubat 2014 Vizyondaki Filmler

Bu hafta biribirnden farklı filmler vizyona girdi ve sitemizde yerini buldu. Editör ekibimiz tarafından filmlerin detaylarına ait girişler halen yapılıyor fakat sizler yinede bu filmlere ait ilk bilgileri aşağıda sunduk değerli okurlarımız. Sizlerin bu haftaki favori filminiz hangisi? Bizlerin bu hafta sizlere önereceğimiz film, Sürgün İnek filmi olacaktır değerli sinemadevri.com okurları.

Gulyabani

Dört kadın, fantastik bir filmin senaryosunu yazmak üzere korku dolu bir ormanda yer alan av evine gider. Dört güzel Kadın, atmosferi soluyup mekânı keşfetmeye çalışırken, peş peşe beklenmedik olaylarla karşılaşırlar ve kendi korkuları ile yüzleşmek zorunda kalırlar.

Kapital

Bankalar, kapalı kapılar ardındaki entrikalar, lüks tekneler, manken kızlar, şirket uçakları, para, para, hep para… Kapitalist sistemin pis içyüzü dünyanın en tanınmış politik film yönetmenlerinden biri olan Costa-Gavras tarafından gözler önüne seriliyor…

Kış Masalı

1916 yılının New York şehrindeyiz… İrlanda göçmeni bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Peter Lake şimdilerde yetenekli bir hırsız olarak hayatını sürdürmek zorundadır. Göreve çıktığı evlerden birinde güzel ev sahibesi Beverly Penn ile karşı karşıya gelir ve o anda genç kadına aşık olur.

Sürgün İnek

Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan, birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven bir çifttir. Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar.

Gulyabani

Film Orjinal Adı: Gulyabani
SinemaTürü: Gerilim | Komedi | Korku
Filmin Adı: Gulyabani
Yönetmen: Orçun Benli
Görüntü Yönetmeni: Orçun Benli
Senaryo: Orçun Benli
Sanatçıları: Deniz Uğur, Melike Öcalan, Ceyda Ateş
Yapım Yılı: 2014 | Türkiye
Film izleme süresi: 2 Saat
Film Tarihi: 28 Şubat 2014

Dört kadın, fantastik bir filmin senaryosunu yazmak üzere korku dolu bir ormanda yer alan av evine gider. Dört güzel Kadın, atmosferi soluyup mekânı keşfetmeye çalışırken, peş peşe beklenmedik olaylarla karşılaşırlar ve kendi korkuları ile yüzleşmek zorunda kalırlar. İlk olarak Süt Kardeşler filmi ile sinemada boy gösteren Gulyabani, bu sefer hem korkutacak hem de güldürecek.

Kapital

Film Orjinal Adı: Le capital
SinemaTürü: Dram
Filmin Adı: Kapital
Yönetmen: Costa-Gavras
Görüntü Yönetmeni: Costa-Gavras
Senaryo: Karim Boukercha
Sanatçıları: Gad Elmaleh, Gabriel Byrne, Natacha Régnier
Yapım Yılı: 2012 | Fransa
Film izleme süresi: 114 dakika
Film Tarihi: 28 Şubat 2014

Bankalar, kapalı kapılar ardındaki entrikalar, lüks tekneler, manken kızlar, şirket uçakları, para, para, hep para… Kapitalist sistemin pis içyüzü dünyanın en tanınmış politik film yönetmenlerinden biri olan Costa-Gavras tarafından gözler önüne seriliyor… Kapital, para dünyasının en gözden çıkarılabilir hizmetkârlarından biriyken onun tartışmasız efendisi haline gelen Marc Tourneuil´ün önlenemez yükselişini konu alıyor.

Kış Masalı

Film Orjinal Adı: Winter’s Tale
SinemaTürü: Dram | Fantastik | Gizem | Romantik
Filmin Adı: Kış Masalı
Yönetmen: Akiva Goldsman
Görüntü Yönetmeni: Akiva Goldsman
Senaryo: Akiva Goldsman
Sanatçıları: Jennifer Connelly, Jessica Brown Findlay, Will Smith
Yapım Yılı: 2014 | ABD
Film izleme süresi: 129 dakika
Film Tarihi: 28 Şubat 2014

1916 yılının New York şehrindeyiz… İrlanda göçmeni bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Peter Lake şimdilerde yetenekli bir hırsız olarak hayatını sürdürmek zorundadır. Göreve çıktığı evlerden birinde güzel ev sahibesi Beverly Penn ile karşı karşıya gelir ve o anda genç kadına aşık olur. Ne var ki aşkları pek de uzun ömürlü olamayacaktır; zira Beverly bu olayın hemen ardından hayatını kaybeder.

Sürgün İnek

Film Orjinal Adı: Sürgün İnek
SinemaTürü: Komedi
Filmin Adı: Sürgün İnek
Yönetmen: Ayhan Özen
Görüntü Yönetmeni: Ayhan Özen
Senaryo: Ayhan Özen
Sanatçıları: Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Vildan Atasever
Yapım Yılı: 2014 | Türkiye
Film izleme süresi: 2 Saat
Film Tarihi: 28 Şubat 2014

Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan, birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven bir çifttir. Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer. Mesele büyüdükçe ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur.

11. Ankara Japon Filmleri Festivali

Japonya Büyükelçiliği’nin Japonya Tanıtma Vakfı’nın işbirliği ile düzenlediği Japon Filmleri Festivaline Ankara Goethe Institut üçüncü kez ev sahipliği yapıyor. Sizlerinde böylesine güzel olması beklenen festival hakkındaki görüş ve önerilerinizi bekliyor olacağız değerli sinemadevri.com okurları. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tarihler: 26.02.-01.03.2014
Yer: Goethe-Institut Ankara
Filmler Japonca seslendirilmiş olup, Türkçe ve İngilizce altyazılıdır.

The Lego Movie 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Lego Filmi vizyona girmeden önce Warner Bros. ikinci film için hazırlıklara başladığı hatta filmin senaryosu için Jared Stern ve Michelle Morgan ile anlaştıklarını duyurmuştu. Çok zaman geçmeden Warner Bros, Lego Filmi 2’nin 26 Mayıs 2017 tarihinde vizyona gireceğini açıklandı.

Bu açıklamayla birlikte filmin kamera arkasındaki kadrosunda bazı değişikliklerin yapılacağı belirtildi. İlk filmin yönetmen koltuğunda yer alan Phil Lord ve Christopher Miller’ın ikinci filmde yer almayacakları açıklama içerisinde yer verildi. Bu ikilinin yerine kimin geleceği ise bilinmiyor.

Haluk Bilginer, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu Seslendirmesi

Haluk Bilginer, “Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu” adlı animasyon filmi için stüdyoya girdi. Usta oyuncu, 1600’lü yıllarda yaşayan ünlü Türk gezgin ve yazarı Evliya Çelebi’yi seslendirdi. Gişe rekorları kıran “Fetih 1453”ün de görsel efektlerine imza atan Serkan Zelzele’nin yönettiği “Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu”, yakında seyirciyle buluşacak.

Seslendirme için Tıklayınız…

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google