Eylül 2014 Filmleri

Çakallarla Dans: Sıfır Sıkıntı 5 Aralık 2014’te Sinemalarda!

Serinin diğer filmlerinde olduğu gibi bu film içinde beklentimiz çok büyük olduğunu söylemek isteriz değerli okurlarımız. Sizlerinde bildiği gibi bu filmde çocukluklarına dönüleceğini ve eskiden yaşanan olayların konu edileceği bu güzel filmin tüm detaylarını ilerleyen günlerde siz değerli okurlarımız ile paylaşıyor olacağız…

Korku Bebeği Annabelle Film Afişi

Filmlerin afişleri bazen ülkemize uyarlanmıyor ama Korku Bebeği Annabelle filmi Türkiye seyircisine ne kadar sağdık ve saygılı olduğunu ülkemize özel çıkarttığı afiş ile gördük… Türkiye’yi planlarına alan filmleri daha fazla sevdiğimizi söylemek isteriz değerli okurlarımız. Sizce filmin afişi nasıl? Beklentileriiz nelerdir değerli okurlarımız? Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz…

Korku Bebeği Annabelle Film Afişi

Van Gölü Film Festivalinin Ödül Töreni

Festivalin Belgesel dalındaysa en iyisi belgesel ödülünü Burak Yedekçi’nin yönetmenliğini yaptığı ‘Köyüm’ (Horiyom) kazandı. Köyüm, Van’in Özalp ilçesine bagli Dönerdere köyunde yaşayan, 1965 yılında devlet tarafından Van’a göçe zorlanan bir grup Karadenizlinin barış içerisindeki 45 senesini anlatıyor. Bu dalda Jüri Özel Ödülü’nü ise Güven Günel’in yönettiği Taş Hurma isimli belgesel kazandı.

3. Uluslararası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali Sinema Ödülleri’ndeki diğer ödüller ve sahipleri:
En İyi Erkek Oyuncu: Nik Xhelilaj (Üç Yol)
En İyi Kadın Oyuncu: Kristina Krepela ( Üç Yol) ve Salome Demuria (Çölçü)
En İyi Senaryo: Vidadi Hasanov (Çölçü)
En İyi Sanat Yönetmeni: Baran Uğurlu ( Üç Yol)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Şahin Sisiç (Üç Yol)
Jüri Özel Ödülü: Mavi Ring (Ömer Leventoğlu)
Umut Veren Yönetmen: Murat Eroğlu (Şafakta Dönenler)

Temmuz Soğuğu

Film Orjinal Adı: Cold in July
SinemaTürü: Gerilim | Suç
Filmin Adı: Temmuz Soğuğu
Yönetmen: Jim Mickle
Görüntü Yönetmeni: Jim Mickle
Senaryo: Nick Damici
Sanatçıları: Michael C. Hall , Vinessa Shaw, Don Johnson
Yapım Yılı: 2014
Film izleme süresi: 109 dakika
Film Tarihi: 26 Eylül 2014

Doğu Texas’ta küçük bir kasabanın sakinlerinden Richard Dane’in nefsi müdafaa için bir cinayet işlemek zorunda kalışının hikâyesi. Olaydan sonra Dane, eski bir suçlu ve Dane’in vurduğu adamın babası olan Ben Russel’la tanışır. Ancak küçük kasabadaki yozlaşma ve paranoya bu iki can düşmanın arasında beklenmedik bir işbirliğine sebep olur. Bu garip ekip, hayal bile edemeyecekleri kadar büyük ve tehlikeli bir sırrı açığa çıkarırlar.

Ben O Değilim

Film Orjinal Adı: Ben O Değilim
SinemaTürü: Dram
Filmin Adı: Ben O Değilim
Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu
Görüntü Yönetmeni: Tayfun Pirselimoğlu
Senaryo: Tayfun Pirselimoğlu
Sanatçıları: Ercan Kesal, Maryam Zaree, Rıza Akın
Yapım Yılı: 2014
Film izleme süresi: 125 dakika
Film Tarihi: 26 Eylül 2014

Orta yaşlarını süren bekar Nihat bir hastanenin kantininde çalışmaktadır. Genç Ayşe ise aynı kantinde mesai arkadaşıdır. Bir akşam Ayşe, Nihat’ı evine akşam yemeğine davet eder. Nihat Ayşe’nin hapisteki kocası yüzünden etrafta dedikodu çıkacağından endişe etse de daveti kabul eder. Fakat evde gördüğü bir düğün fotoğrafı Nihat’ı alt üst edecektir zira Ayşe’nin kocası kendisine ikizi kadar çok benzemektedir. Bu garip ilişki Nihat’ın sıradan hayatında tahmin edemeyeceği değişikliklere yol açacaktır. Tayfun Pirselimoğlu’nun senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Ercan Kesal ve Maryam Zaree paylaşıyor.

Aşka Dair

Film Orjinal Adı: A Case of You
SinemaTürü: Komedi | Romantik
Filmin Adı: Aşka Dair
Yönetmen: Katherine Cunningham-Eves
Görüntü Yönetmeni: Katherine Cunningham-Eves
Senaryo: Christian Long
Sanatçıları: Justin Long , Evan Rachel Wood, Peter Dinklage
Yapım Yılı: 2013 | ABD
Film izleme süresi: 89 dakika
Film Tarihi: 26 Eylül 2014

Genç yazar (Justin Long), güzel ve sıra dışı bir barista (Espresso uzmanı – Evan Rachel Wood) olan genç kadının facebook profilini inceledikten sonra kendisini kadının hayallerini süsleyen erkeğe dönüştürerek elde etmeye çalışır. Genç kadın yeni kişiliğine aşık olduğunda iki seçeneği vardır, ya rol yapmaya devam edecek ya da onu kaybetme riskini göze alacaktır.

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması

Merakla beklenen bu güzel festivalin 51. kez düzenlenecek olması ve halen yoğum bir ilginin gösterilmesi gerçekten bizleride bir hayli sevince boğuyor değerli sinemadevri.com okurları. Bu festivalin en güzel taraflarından birisi tüm kategorilerin geniş bir şekilde işlenmesi ve uzun metajlı filmler gibi kategorilere bir hayli önem gösterilmesi değerli okurlarımız. Film listesinin aşağıda olduğuna göre sizlere iyi seyirler…

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal

Balık / Derviş Zaim
Çekmeköy Underground / Ayşim Türkmen Keskin İlk Film, Dünya Prömiyeri
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku / Çiğdem Vitrinel Dünya Prömiyeri
Guruldayan Kalpler / Ömer Uğur Dünya Prömiyeri
İtirazım Var / Onur Ünlü
İyi Biri /Ayhan Sonyürek Dünya Prömiyeri
Klama Dayika Min – Annemin Şarkısı / Erol Mintaş İlk Film, Türkiye Prömiyeri
Kumun Tadı / Melisa Önel İlk Film
Kuzu / Kutluğ Ataman Türkiye Prömiyeri
Neden Tarkovski Olamıyorum / Murat Düzgünoğlu
Oflu Hoca’yı Aramak – O.H.A. / Osman Levent Soyarslan İlk Film, Dünya Prömiyeri
Sivas / Kaan Müjdeci İlk Film, Türkiye Prömiyeri

Uluslararası Vangölü Film Festivali ve Jüri Listesi

Her yıl düzenlenecek olan festivallerin daha başlamadan jüri gibi tüm detayları belli oluyor. Yılın hangi aylarında olacağı belli olan ama günü belli olmadan jüri listesinin belli olması festivalin ne kadar başarılı geçeceğini gösteriyor değerli okurlarımız. Böylesine bir festivale ilişkin tüm detaylara aşağıdan ulaşabililirsiniz.

23-29 Eylül 2014 tarihleri arasında, Bajar Kültür Sana Danışmanlığı tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nde jüriler açıklandı. Yapılan açıklamada “Göç ve Sınır: Mülteci Yaşamlar” temalı festivalde ‘Sinema Filmleri’ dalında jüri başkanlığını Tevfik Başer’in yürüteceği belirtildi.

2014 Türkan Şoray Yeni Filmi

Mersin’de bir sinema salonunun açılışına katılmasıyla halkın ve katılımcımcıların sorularını yanıtlayan Şoray bizlere bir müjdeli haber verdiğini söylemek isteriz değerli sinemadevri.com okurlarımız. Sizlerinde bildiği gibi yeşilçamın çınarlarından olan Şoray‘ın tekrar bir film çekme ihtimalimiz var ve en kısa sürede açıklıcaz demesi bizleri sevince boğdu…

Türkan Şoray, açılışta yaptığı konuşmada halkın kendisine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Türkan Şoray ayrıca, hayranlarına yeni filminin galasını Mersin Cinemarine’de yapacağının müjdesini verdi. İlerleyen günlerde detaylar ortaya çıkacaktır..

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google