Kasım 2015 Filmleri

Düğün Dernek 2: Sünnet Film Şarkısı

Böyle güzel filmlerin böyle güzel müzikleri olduğu gerçekten doğru değerli okurlarımız. Düğün Dernek 2: Sünnet için sinema okurlarına özel film şarkısı sizlerle değerli okurlarımız. Sizlerin bu film hakkında görüş ve düşünceleriniz nelerdir? Çıktığı zaman gitmeyi düşünüyor musunuz acaba? Görüşlerinizi bekliyoruz.

Film Şarkısı İçin Tıklayın…

Edirneliler Film Festivalini

Edirne valiliği ve belediyesi tarafından beraber ortak bir proje geliştirildiğini zaten geçtiğimiz dönemlerde siz değerli okurlarımıza bahsetmiştik. Böylesine farklı bir festival ile sizleirin karşısına çıkmamıştık açıkcası. sinemadevri.com olarak etkinlik saatini ve tarih aralığını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Etkinliğin bugün aslında son günü ve etkinlik başından beri sosyal medya üzerinde gerekli paylaşımları yapmıştık değerli okurlarımız. 20-26 Kasım arası gerçekleştirilen Uluslararası Edirne Film Festivali Edirneli sinemaseverin gözdesi oldu! Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.

22. Adana Altın Koza Film Festivali ve Ulusal Yarışma Filmleri

22. Adana festivali gerçekten süper filmler ile devam etti. Aşağıdaki bu görsel filmleri sizler için sıraladık ve kazananları ilk sıraya yerleştirdik. Altın koza denilince akla gelen festivallerden olan 22. Adana Altın Koza Film Festivali ve Ulusal Yarışma Filmleri artık sizlerin de yorumlarına sunuluyor değerli okurlarımız. Sizce kimler kazanmalıydı, kimler kaybetmeliydi.


Abluka
Ana Yurdu
Çalsın Sazlar
Dolanma
Eksik
Gece
Kar Korsanları
Kasap Havası
Misafir
Nefesim Kesilene Kadar

Sihirbazlar Çetesi 2 Film Fragmanı

Yönetmen koltuğunda Sokak Dansı ve G.I. Joe: Misilleme gibi aksiyonu bol filmlere imzasını atmış olan Jon M. Chu’nun oturduğu filmin senaryosu Ed Solomon ve Pete Chiarelli’nin kaleminden çıktı. Film 10 Haziran 2016 tarihinde gösterime girecek. Serinin üçüncü filmi için de çalışmalar başladı. Sinemadevri.com’u takip ettiğiniz için teşekkür ediyoru

Fragmanı için Tıklayınız…

Dünyanın En Güzel Kokusunun Fragmanı

Bizleri süper bir film ve sizleri de şimdilik süper bir fragman bekliyor değerli okurlarımız. Sizler için hızlıca paylaştığımız bu fragman hakkında görüşlerinizi merak ediyoruz.. Yapımcılığını Endemol Shine Türkiye ve Böcek Film’in üstlendiği Dünyanın En Güzel Kokusu; 12 Şubat 2015’te vizyona girmeye hazırlanıyor.

Fragmanı için Tıklayınız…

13 Kasım 2015 Vizyondaki Filmler

Vizyondaki filmler ile bu hafta gerçekten beklenen ve usta oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz’ın filmi de vizyona girdiğini sevinerek siz değerli sinemadevri.com okurlarına aktarmak istiyoruz. Sizlerinde bildiği gibi bizleri bu hafta süper bir komedi filmi ve bir birinden güzel 5 film bekliyor. Aşağıdaki filmlerin detayları ve fragmanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz fakat görüş ve önerilerinizi merak ediyoruz.

13 Kasım 2015 Vizyondaki Filmler

Ali Baba ve 7 Cüceler
Snoopy ve Charlie Brown Peanuts Filmi (The Peanuts Movie)
Kurt Baskını (The Pack)
Hayal Ülkesi (Jauja)
İçimde Akan Nehir

Star Wars: Güç Uyanıyor Yeni Fragmanı

Daisy Ridley ile canlandırıldığı bu görsel şölen gerçekten güzel bir video ile bizlerle buluştu. Rey ve Harrison Ford’un canlandırdığı Han Solo’yu gördüğümüz yeni klip 17 Aralık Perşembe günü ülkemizde vizyona girecek olan film için süregelen heyecanı daha da arttırdı! Böylesine güzel bir fragman ile sizlerinde görüşlerinizi bekliyoruz..

Fragmanı için Tıklayınız…

Yasesin.com Nedir? Ne işe yarar?

Sinema dünyası için yep yeni bir site doğru diyebiliriz. Yönetmenler için, oyuncular için projelerini hayata geçirmek isteyen sinema okurları için yasesin gerçekten güzel bir proje olduğunu söylesek yeridir değerli okurlarımız. Sizlerinde bildiği gibi bu tarz projeler ile hayat bulmamış senaryolar belki hayat bulacak ve izleyicileri le buluşucak.

Hal böyle olunca sizlerinde eğer bir kısa filmi, senaryosu yada genel olarak istediği bir proje varsa bu site ile herşeyi öğrenebilecek ve takip edebileceksiniz. Yatırımcı olabilecek yada yatırımcı bulabileceksiniz. İlerleyen günlerde böylesine projelerin detaylarını da sizlere anlatıyor olacağız.

Malatya Film Festivali 6 – 12 Kasım 2015

Malatya film festivali gerçekten ilginin odağı ve takipçilerinin fazla olduğu bir festival diyebiliriz değerli okurlarımız. Standart sinema festivallerine göre film ödülleri de bir hayli yüklü diyebiliriz değerli okurlarımız. Bizler ile detayları öğrenebileceğiniz sinemadevri.com sayfası araştırmaları üzerine aşağıdaki ödüllendirmelerin yapılacağını öğrendi. Etkinlik tarihinden hemen sonra kazananları yine bu sayfada paylaşacağız..

Malatya Film Festivali
En İyi Film: 75.000 TL
En İyi Yönetmen: 15.000 TL
En İyi Kadın Oyuncu: 10.000 TL
En İyi Erkek Oyuncu: 10.000 TL
En İyi Senaryo Ödülü: 10.000 TL
Fahri Kayahan En İyi Müzik Ödülü: 10.000 TL
Kemal Sunal Halk Ödülü (En İyi Film): Kristal Kayısı Ödülü
SİYAD Ödülü (En İyi Ulusal Film): Plaket
Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması
En İyi Film: 12.000 $

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google