21 Kasım 2014 Vizyondaki FilmlerSeni Seviyorum AdamımKumun Tadı Şeflerin Savaşı Ölüm Alfabesinin Film AfişiKardeş Payı 2. Sezon Tanıtım FragmanıAltın Ada Uluslararası Film Festivali Ödülleri

Sinema Haberleri

21 Kasım 2014 Vizyondaki Filmler

Bu hafta vizyona giren bir çok film mevcut ve bunlardan sadece birisi favorimiz desek gerçekten haksızlık etmiş oluruz değerli okurlarımız. Hal böyle olunca bizler siz değerli sinemadevri.com okurları için vizyona giren filmlerin en favorilerini sizler için bu sayfada paylaşıyor olacağız. Aşağıdaki filmlere yorumlarınızı ve görüşlerinizi merak ediyor ve bekliyoruz..

Şeflerin Savaşı

Jacky yemek sanatı meraklısı bir gençtir. Yıldız Şef Alexandre’ın ise restoranın yönetim kurulu başkanı Stanislas ile ciddi sorunları vardır. Stanislas’ın niyeti ona bir yıldız kaybettirmek, yemek endüstrisi için daha kârlı olan kimyasal ürünler kullanacak, genç bir şefi onun yerine getirmektir.

Kumun Tadı

İnsan kaçakçılığı yapan kömür tüccarı Ali hesabına çalışan Hamit, kamyonetiyle kömür götürürken dönüşte kaçak göçmenler getirmektedir. Hamit’in tek tesellisi, yurtdışından bir araştırma projesi için gelmiş, botanik bilimci Denise’dir.

Seni Seviyorum Adamım

Yaşadığı kötü günlerin ardından hayata ve mesleğine küserek Kıbrıs’ta bir sahil kasabasına yerleşen, eskiden oldukça başarılı bir müzik yapımcısı olan Ömer ile hayatının son günlerini yaşadığını öğrenen genç ve yetenekli bir genç kız olan Ezel’in hikâyesini konu alıyor.

Eklenme Tarihi 21 Kasım 2014

Ölüm Alfabesinin Film Afişi

Filmlerin afişleri ile sizlerde meraklarınızı bir nebze olsun indiriyorsunuz ama beklenen afişleri göremeyinde biraz olsun üzülüyorsunuz.. Hal böyle olunca film ekipleri ilk paylaşılan afişlere biraz daha fazla emek harcadıklarını gözlerimizle görüyoruz.. Aşağıdaki ölüm alfabesi afişi gerçekten sade ve anlaşılır olduğunu gözlemliyoruz..

Ölüm Alfabesinin Film Afişi

Eklenme Tarihi 18 Kasım 2014

Altın Ada Uluslararası Film Festivali Ödülleri

Kuzey Kıbrıs’ta yapılan ilk film festivali olan Altın Ada Uluslararası Film Festivali geçtiğimiz günlerde sona erdi. Altınbaş bünyesindeki Creditwest Bank Kıbrıs sponsorluğunda gerçekleştirilen vestivalde, Kıbrıs’lı sinemaseverler dünya sinemasının başarılı örnekleriyle buluştular.

Festival bünyesinde 4 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Yarışma kapsamında dağıtılan ödüller ise şu şekilde; ‘En İyi Belgesel’ kategorisinde ödülü Ahmet Albakri‘nin yönettiği ‘Borderless!’ filmi alırken ‘En İyi Kısa Film’ ödülünü Fardad Mottarjemi ve Kürşat Sekmen aldığını siz değerli sinema okurlarına bildirmek isteriz..

Eklenme Tarihi 17 Kasım 2014
© 2013 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google