25 Nisan 6. Saraybosna Türk Film Festivali19. Sadri Alışık Ödülleri ve Adayları 2014 Cannes Film Festivalinin Afişi ve Filmleri33. İstanbul Film Festivali ile Altın Laleler ve Festival Ödülleri2014 Cannes Altın Palmiye Yarışacak Filmlerin Listesi18 Nisan 2014 Vizyondaki FilmlerSevimli Hayalet

Sinema Haberleri

25 Nisan 6. Saraybosna Türk Film Festivali

Bu sene 6.sı düzenlenecek olan bu güzel festival 25 Nisan 2014 tarihinde, Uzun Hikaye filmi ile vizyona girmeye hazırlanıyor. Sizlerinde yoğun ilgisiyle karşı karşıya olan festival yetkilileri resmi sitesinden ve bloglardan etkinlik ile ilgili detayları paylaşmak ve tüm takipçilerine duyurmak istedi. Sizlerinde bildiği üzere en iyi ve en güzel festival haberleri sinemadevri.com‘da…

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Dr. Cengiz Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin açılışının 25 Nisan’da başkent Saraybosna’da yapılacağını, 1 Mayıs’a kadar filmlerin halka açık bir şekilde Boşnakça alt yazılı ve ücretsiz olarak gösterileceğini söyledi.


6. Saraybosna Türk Film Festivali


Eklenme Tarihi 23 Nisan 2014

19. Sadri Alışık Ödülleri ve Adayları

Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri adayları açıklandı. Yılın Onur Ödülü sinema dalında Şerif Gören ve Kartal Tibet‘e, tiyatro dalında Ali Poyrazoğlu’na verilecek. Ödül töreni 5 Mayıs Pazartesi günü saat 21.00′de MKM Attila İlhan Salonu‘nda gerçekleşecek.

Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu ÖdülleriOnursal Başkanı Çolpan İlhan, özellikle küçük imkanlardan büyük dünyalar yaratan genç tiyatrocu ve sinemacıların adaylıklarından fevkalade mutlu olduğunu belirterek, tüm adayları tebrik ettiğini ifade etti.

Sadri Alışık Ödül Töreni

Eklenme Tarihi 23 Nisan 2014

2014 Cannes Film Festivalinin Afişi ve Filmleri

Sizlerle beraber geçtiğimiz günlerde yayınlanacak olan filmleri ve 2014 Cannes Altın Palmiye Yarışacak Filmlerin Listesin tam listesini paylaştık ve sizlerde 2014 Cannes Film Festivalinin afişi yada görselleri var mı diye sorduğunuzda bizlerde ufak bir araştırayla sizlerle bu görselleri paylaşmak istedik. Sizce festivalin afişi nasıl? Görüşleriniz nelerdir?

Eklenme Tarihi 21 Nisan 2014
© 2013 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google