Vay Başıma Gelenler 2 BuçukÇapkın ProfesörKarda Bir Beyaz KuşYeşil Ekran Kısa Film YarışmasıInsurgent Filminin Yeni FragmanıNuri Bilge Ceylan'ın Ödüllü Filmleri12 Aralık 2014 Vizyona Giren Filmler

Sinema Haberleri

Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması

Eskilerden bugüne gelenleri değil, eski konulardan bugünlere anıları taşıyanların yarışması olacak olan Yeşilçam’ın önemli isimlerinin değerlendireceği Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması‘na toplam 47 üniversite ön kayıt yaptırdı. Bakanlık, yarışmada dereceye giren çevre temalı kısa filmlere toplam 100 bin TL ödül dağıtacak. 15 Şubat 2015 tarihine kadar sürecek yarışmanın ödül töreni, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 15 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. Detaylara etkinlik tarihine yakın sayfamızdan ulaşabileceksiniz değerli sinema okurları..

Eklenme Tarihi 16 Aralık 2014

Nuri Bilge Ceylan’ın Ödüllü Filmleri

Nuri Bilge Ceylan ile ilgili filmler oldukça fazladır ama sizler tarafından ve belirli festivaller ile taçlandırılan filmleri sizlerle bir araya getirmek istedik. Hal böyle olunca sizlerinde en beğendiği filmi merak ediyoruz çünkü sıralama konusunda tekrar yapmak istiyoruz. Sinemadevri.com olarak Nuri Bilge Ceylan’ın en iyi filmlerini seçmek istiyoruz.

Kış Uykusu
Bir Zamanlar Anadolu’da
Üç Maymun
Kasaba
İklimler
Uzak
Mayıs Sıkıntısı

Eklenme Tarihi 15 Aralık 2014

12 Aralık 2014 Vizyona Giren Filmler

Bu hafta yine dopdolu geçecek deseniz değerli sinemadevri.com okurları. Sizlerinde geçen haftadan kalan filmleri olduğunu ve bu haftada bunlarla birşeyip hangisine gitsem acaba diyeceğiniz filmler sürüsü ile ilgili görüşlerinizi bekliyoruz.. Konuyla ilgili vizyon yorumlarınızı bekliyor, iyi seyirler diliyoruz değerli okurlarımız. Böylesine filmler ile ilgili ve gelecek filmler ile ilgili görüşlerinizi bekliyoruz..

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Yazar Arif tam da kadınları ve aşkı anlamaya çalıştığı bir sırada Müzeyyen’e rastlar. Arif’e göre, kadınlar kendilerinden söz etmeyi severler, Fakat Müzeyyen hep Arif’i konuşturur. Müzeyyen saçlarını kendisi keser, iyi bir kadın olmak istemez, konuşurken gözlerini kaçırmaz.

Özgürlük Dansı

1921’de, Jimmy Gralton, İrlanda’nın bir kasabasında dans salonu inşa etti. Salona rağbet arttıkça, kilise ve politikacılar hem salonu kapatmak, hem de sosyalist ve özgür ruhlu Jimmy’i sürgüne yollamak için var güçleriyle mücadele ettiler.

Yağmur: Kıyamet Çiçeği

Eklenme Tarihi 12 Aralık 2014
© 2013 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google