Altın Koza Kazananları

Festival’de, “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” “En İyi Film ödülü”nü alırken, Cemil Ağacıkoğlu “En İyi Yönetmen”, Hatice Aslan ve Görkem Yeltan “En İyi Kadın Oyuncu”, Durukan Ordu da “En İyi Erkek Oyuncu” seçildi.

Adana’daki Merkez Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen törende Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nda derece alan filmlere Altın Koza heykelciklerinin verilmesi ve sanatçı Leman Sam’ın mini konserinin ardından, 14 filmin yarıştığı büyük ödüllerin dağıtımına geçildi.

Törende, Onur Ünlü’nün senaryosunu yazdığı ve yönettiği ”Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” filmi, ”En iyi film”, ”En iyi senaryo” ve ”Jüri oyunculuk özel toplu performans ödülü”nü kazandı. ”En iyi film” seçilmesi nedeniyle de 350 bin TL’lik rekor ödülün sahibi oldu.

”En iyi yönetmen ödülü”, ”Eylül” filmiyle Cemil Ağacıkoğlu’nun olurken, Hacite Aslan ”Vücut”, Görkem Yeltan ise ”Eylül” filmlerindeki rolleriyle ”En iyi kadın oyuncu” ödülünü paylaştılar. ”En iyi erkek oyuncu ödülü” ise ”Gelecek Uzun Sürer”deki rolüyle Durukan Ordu’nun oldu.

Gecede ayrıca, ”Yılmaz Güney ödülü” Özcan Alper’in yönettiği ”Gelecek Uzun Sürer”e, ”Adana izleyici jürisi” ise Ruhi Karadağ’ın yönettiği ”Simurg” filmine verildi. ”Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) en iyi film ödülü”ne ise ”Gelecek Uzun Sürer” filmiyle yönetmen Özcan Alper layık görüldü.

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için hemen tıklayın...

Yorumlayın!

Güvenlik Doğrulama * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.


Sinema Haberleri - 27 Eylül 2011 -
Google - Blog - Twitter - Bing - Altın Koza Kazananları
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google