Dragonball Evolution

Film bilgileri

Film ‘in Adı: Dragonball Evolution
Tür: Bilim Kurgu / Aksiyon / Fantastik / Gerilim / Macera
Yönetmen: James Wong
Görüntü Yönetmeni: Robert McLachlan
Senaryo: Akira Toriyama, Ben Ramsey
Oyuncular: Yun-Fat Chow, Justin Chatwin, Ernie Hudson, Emmy Rossum, Texas Battle, Randall Duk Kim, James Marsters, Jamie Chung, Eriko Tamura, Joon Park, Richard Blake, Shavon Kirksey, Luis Arrieta, Julian Sedgwick
Yapım: 2009, ABD
Yapımcı: Rodney Liber, Stephen Chow, Rich Thorne
Muzik: Brian Tyler
Film Süresi: 1 saat, 40 dk.
Vizyon ‘a Giriş Tarihi: 23 Nisan 2009


Film özeti
Göze çok fazla hitap eden inanılmaz dövüş sahneleriyle dolu ve yabancı ülkelerde küçük-büyük hayran kitleleri yaratabilen “Dragonball” adlı çizgi filmden beyaz perdeye uyarlanan filmde Ejder Tanrısı nın dünyaya mirası olan 7 ejder topunu onları biraraya getiren kişiye istediği bir dileği gerçekleştirme şansı tanımaktadır. “Namek” adlı gezegende mutluluğu bulamayan “Piccolo” dünyayı ziyaret ederek bu gücün farkına varacaktır. Fakat onun bilmediği engel “Saiyan” adlı yokolmuş bir gezegenden henüz bebekken dünyaya gönderilen ve içinde bir Saiyan savaşçısı ruhu taşıyan “Goku”nun gücünü dünyadaki ustası “Master Roshi”nin de yardımıyla keşfetmesi olacaktır.


1 Yorum var! Sen de yorum yazmak için hemen tıkla...
  1. persprensi 08/03/2009 tarihinde demişki;

    Gohan adlı yaşlı dövüşçü bir gün ormanda gezerken ağlayan bir bebek bulur. Bir ailesi olmadığı için onu büyütmeye karar verir. İsmini “Goku” koyduğu bebeğe bir yandanda dövüş tekniklerini göstemeye başlar. Henüz bebek omasına rağmen çok dayanıklı oluşu “Gohan”ı çok şaşırtmıştır. Biraz büyüyünce “Master Roshi”nde eğitimini alan “Goku” ilk ciddi düşmanı “Namek”li Kral “Piccolo” ile savaşı olacaktır.
    Filmin ikincisi çekilecek olursa da “Goku”nun geçmişine inilecek ve “Nereden” geldiği sorusuna cevap yaratılmak istenecektir. Goku aslında bir saiyan savaşçısıdır ve onun geldiği yerde saiyan prensi olan “Vegeta” ile savaşı ve konu alınacaktır. Vegeta aslında içinde “Frieza” adlı şeytani yaratığın babası ve gezegenini yok etmesi nedeniyle intikam taşıyan ama yinede bu intikamı bir planla ondan almak için yanındaymış gibi görünen bir saiyan savaşçısıdır. Onun “Dünya”daki görevinde kendisinin ırkından Goku ile savaşarak tanışması intikam planını devreye sokmak için mükemmel bir fırsat olacaktır.

Yorumlayın!

Güvenlik Doğrulama * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.


Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim, Macera - 20 Şubat 2009 -
Google - Blog - Twitter - Bing - Dragonball Evolution
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google