festivaller izle, seyret ve fragmanı

19. Londra Türk Film Festivali

Türk filmlerininde rüzgar gibi eseceği bu güzel festival 22 Mayıs / 1 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleşmeye hazırlanıyor. Tüm hazırlıklar jet hızıyla devam etmesiyle beraber detaylar yavaş yavaş şekillenmeye başlandı ve biz sinema severleri en çok Türk Filmlerinin rüzgar gibi eseceği haberlerinin gelmesi değerli sinemadevri.com okurları.

Yozgat Blues’un Londra prömiyerinin yapılacağı festivalde Serra Yılmaz’a ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü verilecek. Festival’in açılış gecesi verilecek ödülü, geçtiğimiz yıllarda Türk sinemasının dev isimleri Türkan Şoray, Şener Şen, Hülya Koçyiğit ve Kadir İnanır almıştı.

19. Londra Türk Film Festivali

25 Nisan 6. Saraybosna Türk Film Festivali

Bu sene 6.sı düzenlenecek olan bu güzel festival 25 Nisan 2014 tarihinde, Uzun Hikaye filmi ile vizyona girmeye hazırlanıyor. Sizlerinde yoğun ilgisiyle karşı karşıya olan festival yetkilileri resmi sitesinden ve bloglardan etkinlik ile ilgili detayları paylaşmak ve tüm takipçilerine duyurmak istedi. Sizlerinde bildiği üzere en iyi ve en güzel festival haberleri sinemadevri.com‘da…

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Dr. Cengiz Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin açılışının 25 Nisan’da başkent Saraybosna’da yapılacağını, 1 Mayıs’a kadar filmlerin halka açık bir şekilde Boşnakça alt yazılı ve ücretsiz olarak gösterileceğini söyledi.

6. Saraybosna Türk Film Festivali


18. Gezici Festival

Festival bu sene 18. kez düzenlenmeye hazırlanırken yoğunluk ve ilginin fazlasıyla olduğunu siz değerli sinema izleyicilerine belirtmek isteriz. Sizlerinde bu etkinlik ve festival hakkındaki görüşlerinizi bize bildirmenizi isteriz. Tüm okurlarımızın yazıları doğrultusu da feedbackler aldığı festival ekibine de yardımcı olacaksınızdır.
:
30 Kasım ve 10 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik hakkındaki detaylı bilgilere sitemiz www.sinemadevri.com adresinden ulaşabileceğiniz gibi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Sizlerinde bildiği gibi en güncel ve en doğru bilgileri veren sitemizi takip etmeyi ihmal etmeyin.

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google