film festivalleri izle, seyret ve fragmanı

Edirneliler Film Festivalini

Edirne valiliği ve belediyesi tarafından beraber ortak bir proje geliştirildiğini zaten geçtiğimiz dönemlerde siz değerli okurlarımıza bahsetmiştik. Böylesine farklı bir festival ile sizleirin karşısına çıkmamıştık açıkcası. sinemadevri.com olarak etkinlik saatini ve tarih aralığını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Etkinliğin bugün aslında son günü ve etkinlik başından beri sosyal medya üzerinde gerekli paylaşımları yapmıştık değerli okurlarımız. 20-26 Kasım arası gerçekleştirilen Uluslararası Edirne Film Festivali Edirneli sinemaseverin gözdesi oldu! Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.

25. Ankara Uluslararası Film Festivali Film Gönderme

5 – 15 Haziran 2014 tarihlerinde düzenlenecek olan bu güzel festivale sizlerde filmlerinizi çekebilir ve aynı zamanda filmlerinizi göndererek festivale katılabilirsiniz. Ankara Uluslararası Film Festivali ile artık daha eğlenceli vakitler geçirebilir ve kendinizi çekeceğiniz filmler ile daha tecrübeli hale getirebilirsiniz.

Festival bünyesinde düzenlenen Ulusal Kısa Film yarışmasında, “Kurmaca”, “Deneysel” ve “Canlandırma” dallarında 57 film yarışacak. Bunların dışında Almanya’dan, İngiltere’den, İran’dan, Polonya’dan, Romanya’dan, Fransa’dan ve Türkiye’den başka kısa filmler özel gösterimlerde festival izleyicileriyle buluşacak.

Ankara Uluslararası Film Festivaliiçin çekilen videoların #enkisafestival hashtag’ine yüklenmesi yeterli olacaktır.

Datça Uluslararası Kısa Film Festivali

Datça Uluslararası Kısa Film Festivali, 15 – 27 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenleniyor. Festival boyunca film gösterimlerinin yanı sıra çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler çeşitli bölgelerinde eş zamanlı olarak yürütülecek. Bu etkinlikler arasında video atölyeleri, video mapping, konserler, partiler, fotoğraf ve resim sergileri yer alacak.

Festival, 10 gün boyunca Muğla bölgesinin önemli kültür ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapan Datça Yarımadasını kapsayacak. Bir çok yönetmenin katılımıyla, tüm dünyadan 300′ü aşkın kısa film gösteriminin yapılacağı festival çerçevesinde, 64 Türk ve Alman gencin katılımıyla Kafandakini Çek (Get Your Own Picture) başlığıyla bir buluşma gerçekleşecek.

Malatya Uluslararası Film Festivali

Her ilimiz kendince Film Festivalleri düzenliyor ve etkinlikler içerisinde ödüller, gösteriler ve ünlüleri konuk ederek etkinlikler sağlıyor. Sinemadevri.com olarak bizce; güzel aktiviteler her zaman ilgi görür ve böyle etkinliklerinde fazlaca olması insanlarıne üzer nede zor duruma sokar kaldı ki, insanların sinema ‘ya gitmesini ve izlemesini de tetikleyebilir.” Biz böyle düşünürken yeni film festivali olan Malatya Uluslararası Film Festivali neler olacak bakalım;

26 Kasım Cuma sinema tanıtımları ve insanların sinemayı daha fazla sevip bu saçma dizileri izlememeleri ve kendilerini belki sinema konusunda geliştirebilirler diretenlere böyle bir projeye kalkışan Malatya Valisi Malatya Uluslararası Film Festivali ‘ni Kasım ayında merhaba diyerek açmış bulunacaklar. Bizde bu tarz projelerin kesilmeden devam etmesini ve yapılırken de kötü olmadan yapılmasını desteklediğimizi unutmayınız.

Akbank Film Festivali 2010

Her sene düzenlenen Akbank tarafından Akbank Film Festivali bu sene 18-19 Ağustos Tarihleri arasında olacağı açıklandı. Hangi filmlerin izletileceği ve tarihleriyle aşağıda yazıyor. Bu festivalin en güzel tarafı tamamen üçretsiz ve sinema severler için yapılıyor olması da ayrı bir güzellik oluyor. Bu sene 5. düzenlenen Akbank Film Festivali başarılar diliyoruz.

18 Ağustos 2010, Çarşamba / Saat: 15.00

Omega Tilki – 14′
Tek Notalık Adam – 14′
Modern – 9′
Polis – 7′
Oyuncağımı İnekler Yemesin – 19′
29 Saat: 18.00 Sardunya – 18’
Bekleyiş – 14’
Sapak – 15’
Yıldızlar Sönerken – 8’
Bir İnat Uğruna – 26’
19 Ağustos 2010, Perşembe / Saat: 15.00

Acar – 5′
Pembe İnek – 14′ 54′ ‘
Süt ve Çikolata – 20′
Baloncuk – 3′ 20′ ‘
Peki Ya Londra
Saat: 18.00
Son Savaşçı – 17′
Bhutan – 20′
Hip Hop ve Tarifesi – 11′ 53′ ‘
Sinopenin Yolculuğu – 14′ 50′ ‘

en güncel

sinema filmleri

ve


sinema haberleri

sadece sinemadevri.com adresinde!

25 Ağustos 2010, Çarşamba / Saat: 15.00

Üçte Bir – 10’
Hamam – 12’
Rapunzel – 18’
Bu Sahilde – 21’
Lady Muhtar – 21’
Saat: 18.00
Aynur – 19’
Güven Bana – 10’
Small Talk – 7’
Mezra Ezidiya – 27’
İçimizden Biri – 19’
26 Ağustos 2010, Perşembe / Saat: 15.00

Derin – 12’
Maşuk – 15’
Metroist – 4’
Hayali Tacettin Diker- 30’
Sesizlik İçinde – 15’
Saat: 18.00
Siyah – 15’
Çamur – 12’
Terlik – 7’
Dönüş – 18’
Duvar- 30’
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google