sinemalar izle, seyret ve fragmanı

31 Mayıs 2013 Vizyondaki Filmler

Bu hafta dokuz film birden vizyona girdi. Aşağıda size tüm filmlerin özet ve başlıklarını listeledik değerli okurlarımız. Sosyal medyadan da bizlere filmler hakkındaki eleştiri ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Bu hafta ağırlıklı olarak dram ve komedi filmleri girdiğini söylesek yeridir herhalde.. Sizde aşağıdaki filmleri incelediğinizde sinemadevri.com’a hak vereceksiniz diye umuyoruz.. Herkese iyi seyirler..

Ateşteki Kağıtlar

Gazi Kurban Güneydoğu’da askerlik görevini yerine getirirken teröristlerle çatışmaya girer. terhis olduktan sonra birliğinde şehit olan arkadaşının son dileğini yerine getirmek için İstanbul yollarına düşer. Son arzuyu gerçekleştirmeye çalışırken kendisini trajikomik bir hikayenin ortasında bulacaktır..

Daire 1303

Fiyatı uygun ve güzel bir ev bulup, özgürce kendi evine taşınmak, şanstan çok lanet getirebilir. Annesinin baskılarından yılıp Detroit’in yüksek katlı binalarından birinde, 1303 no’lu daireye taşınan Janet Slate huzur ararken, hiç ummadığı biçimde kanlı ve karanlık bir tarihe sahip olan evin geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Apartmanın serseri görünümlü kapıcısı, garip komşuları ve duvarlardan gelen sıra dışı seslerle onun aradığı huzurdan ziyade ürkütücü bir havaya sahiptir.

Devir

Burdur’un Hasanpaşa köyünde, geleneksel bir “çoban yarışması” düzenlenir. Uzun yıllardır sürdürülen bu yarışmada, köyün çobanları sürüleriyle birlikte suya girerek, peşlerinde koyunlarıyla su birikintisini durmaksızın geçmeye çalışırlar. Sürüyle birlikte suyu duraksamadan, en hızlı geçen çoban yarışmayı kazanır. Son sekiz yıldır Takmaz adlı çoban birinciliği kimselere kaptırmaz. Ayrıca köyün koyunlarını ‘kırmızı’ya boyama geleneği de sürdürülür. Köyün çobanları çevredeki kırmızı renkli kayaları toplayıp, ezer ve eleyerek toz boya elde ederler.

Doğal Kahramanlar

Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır.

Erkek Aklı

Charles işinde iyi, yakışıklı ve çapkın bir grafikerdir. Hem ünlü, hem zengindir ve hayatının aşkı olduğuna inandığı Ne var ki hayatının aşkı Ivana birdenbire onu terk edince, yaşamı da altüst olur. Şüpheler içini kemirirken, kafası darmadumandır. Bu süreçte kendisiyle ancak sadık dostlarının yardımıyla yüzleşir. Bir yandan çok sevip aşk sevip, aşk acısı çekerken diğer yandan eski aşkından nefret etmektedir.

Karanlıktan Gelen

Sessiz ve huzurlu bir banliyöde yaşamlarını sürdüren Daniel ve Lacey Barret mutlu ve sorunsuz bir ailedir. Güvenli ve huzur dolu yaşamları akıl almaz olaylara maruz kalmaya başladığında bu düzenlerine gölge düşer. Aileyi hedef alan rahatsız edici olaylar oğullarının odasında görünmeye başlayan bir yabancı siluetiyle başlar, ardından eve saldırmaya başlayan büyük kuş sürüleri ile devam eder. Aile kısa süre içerisinde ölümcül bir güç tarafından tehdit edildiklerinin farkına varır. Ne var ki çevrelerini bu tehdide ikna etmeleri mümkün olmaz. Şimdi kendi hayatlarını kendi başlarına kurtarmak için mücadele zamanıdır.

Sihirbazlar Çetesi

‘Now You See Me’, Atlas isimli son derece karizmatik ve etkileyici bir illüzyonistin liderliğini yaptığı, dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan ‘Four Horsemen’ ekibinin başından geçenleri konu alıyor. Ekip üstün sihir marifetlerini sadece sahne gösterileri için değil, soygun yaptıkları bankaların sistemlerine erişmek ve izleyicilerini soymak için kullanıyorlar.

Peter Pan’ın Yeni Maceraları

Meşhur masal kahramanı Peter Pan zamanını Neverland’de (Olmayan Ülke) geçirmektedir. Kayıp Çocuklar’a liderlik eder, deniz kızları ve korsanlarla oyunlar oynar. Tinkerbell, Wendy ile erkek kardeşleri John ve Michael’ın da Peter pan’a buserüvende eşlik eder. Ta ki ezeli rakibi Kaptan Kanca’ya karşı Olmayan Ülke’yi savunmya geçesiye kadar.

Hangover 3 Felekten Bir Gece

Kurt sürüsünün Bangkok’u birbirine kattığı o meşhur gecenin üzerinden iki sene geçmiştir. yıl geçmiştir. Phil, Stu ve Doug evlerinde kendi hallerinde, dertsiz ve ‘olaysız’ biçimde yaşamaktadırlar. Eski dosyalar kapanmış, dövmeler lazer ışınlarına teslim edilmiştir. Bela paratoneri Leslie Chow ise Tayland’da bir hapisanededir. Sürünün 3 erkeği neredeyse normal bir hayat sürerken, pek tabii Alan bu durumdan hiç memnun değildir.

Dünya sineması prömiyerleri

Yaşayan en önemli yönetmenlerden Michael Haneke ve Abbas Kiarostami’nin son filmlerinin Türkiye prömiyerleri, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 17-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 19. Altın Koza Film Festivali’nde yapılacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 17-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Dünya Sineması bölümünde, bu yılın önemli festivallerinde yer almış ve beğeni kazanmış filmlerin Türkiye’deki ilk gösterimleri gerçekleştirilecek.

Batman Kültür

Sinemadevri.com boş durmamaya ve her zaman yenilikler yapmaya devam ediyor değerli sinema severler, son zamanlarda yapılan değişikliklerden hemen sonra Sinema Salonları kategorisi açarak siz değerli sinema severlere sinemaya gitmek istediğinde salon programları, salonlara ait resimler, görüntüler ve bunlara benzer sinema içerik puanlarını sizlere vereceğiz.


Batman Kültür Salonuna Ait Bilgiler:
Salon Adresi: Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Salon Semti: Merkez
Salon Telefonu: (488) 2139082

Batman Kültür Salonuna Ait Teknik Bilgiler:
Ses Sistemi: kötü
Hizmet: vasat
Konfor: orta
Görüntü Sistemi: iyi

İzmir Tire Şehir

Sinemadevri.com boş durmamaya ve her zaman yenilikler yapmaya devam ediyor değerli sinema severler, son zamanlarda yapılan değişikliklerden hemen sonra Sinema Salonları kategorisi açarak siz değerli sinema severlere sinemaya gitmek istediğinde salon programları, salonlara ait resimler, görüntüler ve bunlara benzer sinema içerik puanlarını sizlere vereceğiz.


İzmir Tire Şehir Salonuna Ait Bilgiler:
Salon Adresi: Yeni Mah. Ali Okan Cad. No:17
Salon Semti: Tire
Salon Telefonu: (232) 5121815

İzmir Tire Şehir Salonuna Ait Teknik Bilgiler:
Ses Sistemi: çok güzel
Hizmet: orta
Konfor: güzel
Görüntü Sistemi: güzel

Rebecca Gibney

Sanatçı bilgileri

Adı / Soyadı: Rebecca Gibney
Ülkesi: YeniZelanda
Doğum Tarihi: 14-12-1964
Mesleği:
Videoları: Rebecca Gibney Videoları

Filmografi

Harita Okuyucusu
Clubland
13 Gantry Room
Halifax F.p: Afraid Of The Dark
Kanguru Joey

Biyografi

Harita Okuyucusu

Clubland

13 Gantry Room

Halifax F.p: Afraid Of The Dark

Kanguru Joey

Ha Hwang Haiyen

Sanatçı bilgileri

Adı / Soyadı: Ha Hwang Haiyen
Ülkesi: Vietnam
Doğum Tarihi: 12-06-1986
Mesleği:
Videoları: Ha Hwang Haiyen Videoları

Filmografi

Can Anyone Love

Biyografi

Can Anyone Love

Amador Bendayán

Sanatçı bilgileri

Adı / Soyadı: Amador Bendayán
Ülkesi: Venezuela
Doğum Tarihi: 11-11-1920
Mesleği:
Videoları: Amador Bendayán Videoları

Filmografi

Misión Atomica

Biyografi

Yo quiero una mujer así (1951) Yo quiero una mujer así (1951) Seis meses de vida (1951) Seis ay de vida (1951) Yo y las mujeres (1959) Yo y (1959) las mujeres Si yo fuera millonario [aka If I Were a Millionaire ] (1962) Si yo fuera millonario [aka If I Were a Millionaire] (1962) El idolo (1963) El idolo (1963) Napoleoncito (1964) Napoleoncito (1964) Escuela para solteras (1965) Escuela bıraktı solteras (1965) El Pícaro (1967) El Pícaro (1967) El Reportero [aka The Reporter ] (1968) El Reportero [aka Reporter] (1968) Departamento de soltero (1971) Departamento de Soltero (1971) OK Cleopatra (1971) Tamam Cleopatra (1971)

Tula Rodríguez

Sanatçı bilgileri

Adı / Soyadı: Tula Rodríguez
Ülkesi: Venezuela
Doğum Tarihi:
Mesleği:
Videoları: Tula Rodríguez Videoları

Filmografi

Las Vírgenes De La Cumbia

Biyografi

Tula Rodríguez

Suheir Hammad

Sanatçı bilgileri

Adı / Soyadı: Suheir Hammad
Ülkesi: Ürdün
Doğum Tarihi: 25-10-1973
Mesleği:
Videoları: Suheir Hammad Videoları

Filmografi

Milh Hadha Al-bahr
Bu Denizin Tuzu
The Fourth World War

Biyografi

Suheir Hammad

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google