haftanın filmleri izle, seyret ve fragmanı

8 Mayıs 2015 Vizyona Giren Filmler

Bu hafta beklediğimiz ve uzun süredir dedikodularını yaptığımız filmler vizyona girdi arkadaşlar. Nihayet uzun bir aradan sonra hafif serin havalarda sinema keyiflerini yapıyor olacağız.. Gerçekten bu havaların tam sinema, evde film keyfi havaları olduğunuda söylesek yeridir arkadaşlar. Bizleri tercih eden tüm sinemadevri.com izleyicilere iyi seyirler diliyor, sizleri haftanın filmleriyle baş başa bırakıyoruz.

8 Mayıs 2015 Vizyona Giren Filmler

Niyazi Gül Dört Nala
44. Çocuk (Child 44)
Gizli Kusur (Inherent Vice)
Peşimdeki Şeytan (It Follows)
Burgonya Dükü (The Duke of Burgundy)
Koro (Boychoir)
Şeytani Ruhlar (Demonic)
Yugo ve Lala (Yugo and Lala)

Şeytani Ruhlar

Louisiana’da geçen olay; altı üniversiteli gencin terk edilmiş bir evde, cesetlerinin bulunması ve oraya görevlendirilen, Dedektif Mark Lewis’in zar zor hayatta kalan John’u bulmasını anlatıyor. Olaya sonradan dahil olan, psikiyatrist Dr. Elizabeth Klein, cinayetlerin tek şahidi John ile konuşmaya başlayınca evde cinayete kurban giden 6 gencin, şeytani ruhlarla yaşadığı korkunç olayları öğrenir.

Burgonya Dükü

Cynthia; varlıklı amatör kelebek uzmanıdır. Evelyn ise Cynthia’nın hizmetçisidir. Cynthia’nın gönlünde yatan daha geleneksel ilişkiye karşın, hizmetçi Evelyn’in erotik takıntıları kısa sürede ilişkiyi kırılma noktasına götüren bir bağımlılığa dönüşür.

27 Mart 2014 Vizyondaki Filmler

Bu hafta az ama öz filmlerin vizyona girdiğini söylesek yanlış olmayacaktır arkadaşlar. Genel olarak vizyona 4 film girsede, Türkiye genelinde 3 film vizyona girdi. Filmleri sizler için vizyondaki filmler sayfamıza ekledik ve sosyal medya hesaplarımızda görüşlerinize sunduk. Bu sayfadan da Sosyal medyadan’da bizlere görüş ve önerileriniiz bildirebilirsiniz.

Güzel Ve Çirkin

Disney’in çocuk klasikleri arasına giren Güzel ve Çirkin masalının yeni bir uyarlaması olan film, fantastik ve romantik unsurların yanı sıra gerilim tonu olan bir yapım. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini, daha önce Kurtların Kardeşliği, Sessiz Tepe gibi filmlere imza atmış olan Christophe Gans üstlenirken, başroller Fransız oyuncular Vincent Cassel ve Léa Seydoux.

Nebraska

İyiden iyiye yaşlanmakta olan alkolik baba Woody Grant, piyangodan büyük ödülü kazandığını öğrenerek ödülünü almak için Montana’dan Nebraska’ya doğru uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Ailesinden kimse söylediklerini ciddiye almasa da yirmili yaşlardaki oğlu pek de istemeyerek bu yolculuk esnasında babasının yanında yer almaya karar verir.

Büyük Tufan

Filmleriyle hep büyük ses getiren Darren Aronofsky’nin yönetmen koltuğunda ‘Noah’ın kadrosu tam bir yıldızlar geçidi niteliğinde. Başrolünde Nuh peygamberi canlandıran Russell Crowe’un yer aldığı filmde Anthony Hopkins ve Jennifer Connelly de yer alıyor.

24 Ocak 2014 Vizyondaki Filmler #haftaninfilmleri

Bu hafta vizyona giren filmler ile gerçekten sinema dünyasına doyacağız gibimize geliyor.. Altı filmin vizyona girdiği bu hafta birbirinden farklı ve merakla beklediğimiz filmler vizyona girince soğuyan bu havalarda sinemalara bizleri götüreceğe benziyor.. Sizlerinde bildiği gibi vizyon filmleri sadece sinemadevri.com’da izlenir… Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyor ve aşağıdaki vizyon filmlerini takip edebilirsiniz.

Jack Ryan: Gölge Ajan

Bir Rus milyarder için malı danışmanlık yapan Jack Ryan, kendini bir anda teröristlerin hazırladığı bir planın içinde bulur. Şimdi yapması gerekense ülkesinin ekonomisini çökertecek olan bu komployu durdurmaktır. Tom Clancy’nin yarattığı bir roman karakteri olan Jack Ryan’ı Chris Pine canlandırıyor.

Şeytanın Günü

Balayları sırasında gizemli, garip bir gece geçiren genç çift, kendilerini bu kadar erken olmasını hiç beklemedikleri bir gebelikle karşı karşıya bulur. Gerçek bir aile olmaya doğru attıkları adımları an be an kaydeden koca, eşinin gittikçe garipleşen davranışlarını önce hamileliğine verir; ama aylar geçtikçe genç kadının bedeni ve aklındaki karanlık değişimlere çok daha korkutucu bir şeylerin neden olduğu ortaya çıkacaktır.

12 Yıllık Esaret

Film, hayatta kalma ve özgürlük mücadelesi veren bir adamın inanılmaz gerçek hikayesini anlatıyor. Sivil Savaş öncesindeki Amerika’da, New Yorklu özgür bir siyah adam olan Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), kaçırılmış ve köle olarak satılmıştır.

Şöhret Tepesi

Los Angeles’da geçen bu kara film, seks saplantısının ve hırsın ne kadar tehlikeli olabileceğini bizlere gösteriyor. 20’li yaşlardaki gençlerin, sonu dolandırıcılık, paranoya ve vahşetle biten öyküsü. Christian (James Deen), erotik filmlerin aranılan oyuncusudur.

Köfte Yağmuru 2

Kasım 2009’da ülkemizde KÖFTE YAĞMURU adı ile vizyona giren ilk filmde, başroldeki mucit karakterimiz Flint Lockwood, suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine icat etmişti. Flint’in amacı insanları mutlu etmekti ancak İşler kontrolden çıkınca filmin sonunda Flint makinesini imha etmek zorunda kalmıştı.

Kırık Çember

Elise dövmecidir, Didier de bir bluegrass grubuyla kovboy kılığında banjo çalar. Daha ilk görüşte âşık olurlar. Didier konuşmayı sever, Elise daha çok dinler. Didier romantik bir tanrıtanımazdır, Elise ise gerçekçi ve dindar. Küçük kızları Maybelle’in ölümcül hastalığı hem aşklarını hem yaşamlarını sorgulamalarına yol açacaktır. Filmin yönetmeni, İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale alan Çölde Kutup Ayısı filmini çekmişti.

1 Kasım 2013 Vizyondaki Filmler #vizyondakifilmler

Bu hafta vizyona giren filmler birbirinden güzel olduğunu söylesek yeridir değerli okurlarımız. Bizim favori filmlerimiz arasında Behzat Ç. olsada diğer filmlerde gerçekten beklenen ve izlenmesi gereken filmler.. Sizlerin favori filmleri hangisi? Sosyal medya üzerinde oylanan filmlere aşağıdan ulaşabilirsiniz değerli filmlerimiz.. Tüm sinema severlere iyi seyirler diliyerek yorumlarınızı bekliyoruz..

Acemi Gladyatör

Roma İmparatorluğu döneminde geçen filmde, Pompeii’yi yıkıma uğratan korkunç patlamanın ardından bir başına kalan küçük Timo, General Chirone tarafından evlat edilinilir.

Behzat Ç. Ankara Yanıyor

Bakanı öldürülmeden önce Cinayet Büro ekibi Hakkı adında bir bakkalın ve Alman Konsolosluğunda görevli Hans adında bir Almanın cinayeti üzerinde çalışmaktadır. Alman Hükümeti, cinayete gözlemci olarak Ulrike adında bir polisini görevlendirmiştir.

Kahraman İkili

Birbirinden tamamen zıt iki hindinin eğlenceli ve inanılmaz serüveni. Onların zorlu görevi, zamanda yolculuk yapıp, yılbaşı menüsünden hindileri tamamen çıkarmaktır.

Son Durak

Birkaç genç, siyah adam San Francisco kentinin Oakland-bölgesinde yer alan Fruitvale adlı BART geçiş istasyonunda protesto eylemi yaparlar.

Last Vegas

Billy (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) ve Sam (Kevin Kline) çocukluklarından beri yakın arkadaşlardır.

Thor: Karanlık Dünya

Marvel yapımı Thor: The Dark World Güçlü Yenilmez Thor’un Dünya’yı ve Dokuz Diyar’ı evrenden once var olmuş karanlık düşmandan kurtarma maceralarıyla devam ediyor. Thor ve The Avengers’tan sonra Thor evreni kurtarmak için mücadele ediyor…

27 Eylül 2013 Vizyondaki Filmler #haftaninfilmleri

Bu hafta birbirinden güzel yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Sinema dolu bir hafta geçireceğe benziyor ve beklenen filmlerin vizyona girmeside bizleri oldukça sevindirdiğini söylemek istiyoruz değerli sinemadevri.com okurları. Sizlerin filmi hangisi diye soracak olursak yorumlarınızı alabilir miyiz? Bizim bu hafta favori filmimiz Büyük Kumar olduğunuda belirtmek isteriz.

Öyle Sevdim Ki Seni

Filmde yılların usta oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu, Fatih Dokgöz, Duygu Yıldız ve Tevfik Erman Kutlu gibi oyuncular da görev alıyor. Tekeoğlu filmin senaryosunu 1990’lı yıllarda vuku bulmuş birçok hayat hikayesinden yola çıkarak yazdı.

Katliam Gecesi

Davison ailesi, ailenin büyüklerinin evlilik yıldönümleri vesilesiyle şehirden uzak izbe bir evde toplanırlar. Bu kutlamanın davetsiz ilk misafiri ise ailenin genç üyelerinden Crispian’ın yeni kız arkadaşı Erin’dır ve başlarda ortama bu durumun gerginliği hakim olur.

Malavita: Belalı Tanık

Filmde Fransa’da tanık koruma programına katılmak isteyen bir mafya ailesinin hikayesini anlatıyor. Aile üyeleri suç kapsamına giren alışkanlıklarını da yanlarında götürünce sorunlarını eski usul yöntemleriyle çözmeye çalışıyorlar.

Büyük Kumar

Princeton’da matematik okuyan Richie Furst, son derece zeki ve parlak bir öğrenci olsa da burs alabilecek başarıyı yakalayamamıştır. Öğrenim harcı olan 60.000 dolarlık bir birikimi olmadığı için bu parayı bir hafta içerisinde bir şekilde bulması gerekmektedir.

Karnaval

36 yaşındaki Alis, babası onu evden kovunca arabasında yaşamaya başlar. Sokakta tıraş olur, annesinin arabasına getirdiği yemekleri yer, onun gazetede işaretlediği iş ilanlarına başvurur. Sonuç alamadığı iş görüşmelerinden sonra bir gün kendini evden eve “Karnaval” halı yıkama makinesi pazarlarken bulur.

Blue Jasmine: Mavi Yasemin

Hayatı paramparça olan Jasmine’in, zengin bir iş adamı olan Hal ile evliliği de dahil olmak üzere hiçbir işi yolunda gitmemiş, üstüne tüm parasını da kaybetmiştir. Zarif ve sosyetik bir New York’lu olan Jasmine her şeye baştan başlamaya karar verince San Francisco’da mütevazı bir hayatı olan kardeşi Ginger’ın yanına taşınır.

6 Eylül 2013 Vizyondaki Filmler

Bu hafta Bir Hayalimiz Vardı, El Ele, Karayel Poyraz, Ölümsüz Aşk, Ölümsüz Polisler, Samsara, Şeytan Geçidi, Şimdiki Zaman, Son Moda Aşk filmleri vizyona girecek. Bu hafta vizyona giren filmlere aşağıdaki detaylardan ve film ayrıntılarından ulaşabilirsiniz fakat sizinde filmler ve detaylar için görüş ve önerilerinizi bekliyoruz değerli okurlarımız. Bu hafta sinema haftası olarak adlandıracağımız bir hafta olacak sevgili okurlarımız….

Bir Hayalimiz Vardı

İki yakın arkadaş olan Ginger ve Rosa, Soğuk Savaş ve cinsel devrimin etkilerinin hüküm sürdüğü 1960′lı yılların Londra’sında yaşamaktadır. İki genç kız aleni bir şekilde ailelerine baş kaldırmakta; başka türlü, heyecanlı bir hayata ulaşmanın hayallerini kurmaktadırlar.

Son Moda Aşk

“Moda dergisi editörü güzel ve hırslı Alice yakında genel yayın yönetmeni olmanın hayalini kurmaktadır ancak çok fazla rakibi vardır. Kariyeri yüzünden yıllarca aşk hayatını ihmal etmiştir. Bir gün uçakta bir öğrenci olan Bathazar ile tanışır.

El Ele

Şehre yeni gelen genç bir adam, Paris Operası’nın yönetmenine aşık olur ve ardından dans çerçevesinde gelişen bir aşk hikayesi başlar… Valérie Donzelli’nin yazıp yönettiği filmin başrollerini Valérie Lemercier, Jérémie Elkaïm ve Béatrice De Staël paylaşıyor…

Karayel Poyraz

Büyük metropol İstanbul’dan Karadeniz Bölgesi’ne yaşamaya ev yerleşmeye gelen gençler farklı hayat görüşlerine sahiptirler. Üniversite yıllarındaki kurdukları müzik grubu en büyük tutkularıdır ve müzik onları gitgide yakınlaştırır.

Şimdiki Zaman

Belgesel filmleriyle tanıdığımız Belmin Söylemez, Şimdiki Zaman’da kaybettiği umudunu tekrar bulmaya çalışan Mina’nın hikâyesini anlatıyor. Günümüz toplumundaki birçok genç gibi Mina da işsiz, yalnız ve mutsuzdur. Her yönden sorunlarla kuşatılmış durumdayken kararını verir: Amerika’da hayata sıfırdan başlayacaktır.

R.I.P.D. Ölümsüz Polisler

Jeff Bridges ve Ryan Reynolds bu 3D doğaüstü aksiyon macera filminde yaşayanları diğer tarafa huzur içinde geçmeyi reddeden ruhlardan korumak için “Huzur İçinde Yat Departmanı”na gönderilen iki polisi canlandırıyor.

25 Temmuz Cuma Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta vizyona 7 yeni film birden giriyor fakat filmler ağırlıklı olarak dram filmleri olduğunu söylesek yanlış olmaz.. Tüm filmlerin tüm detaylarına www.sinemadevri.com’dan ulaşabileceğiniz gibi sinema salonları sayfasından da gerekli seans ve saatlerine bakarak filmleri yerinde yani vizyonda izleyebilirsiniz. Bizim bu haftaki favori filmimiz tabi ki The Wolverine :) Tüm sinema okurlarına iyi seyirler…

The Wolverine

Jean Grey’in ölümünün ardından büyük bir depresyona sürüklenen ve kimliğinden kurtulmak isteyen Wolverine, yıllar önce hayatını kurtarmış olan bir arkadaşının ortaya çıkıp kendisinden yardım istemesi sonucu Japonya’ya gidip onu görmeye karar verir.

Aşkın 10 Kuralı

Renato, kadınları baştan çıkarma konusunda oldukça başarılıdır. Oğlu Marco ise tam tersidir. Çekingen bir karaktere sahip olan Marco, kadınlar konusunda doğuştan şanssız olan bir gençtir. Stefania isimli güzel bir genç kadına aşık olduğunda, Renato oğluna yardım ederek sevdiği kızı kazanmasını sağlayacaktır.

Süper incir

İntihar etmeden önce öldürdüğü aşkı Euterpe ve kendi cesedini mumyalatan Seikilos, 2 bin yıl sonra bir çobanın yanlışlıkla mezarını açması sonucu gözlerini bir Ege köyünde açar. Sevgilisi Euterpe’yi mezarında bulamayınca onu aramaya koyulan Seikilos, efe dedesinin kahramanlık hikâyelerinin etkisi altında kalan Mustafa adlı genç ile köyün kızlarından Hatice için mücadeleye girişir.

Camille Claudel, 1915

1915 yılının kış ayazında, Camille Claudel eğilip yerdeki bir taşı alır ve dikkatle inceler. Sanki işine yoğunlaşmış bir heykeltıraştır izlediğimiz. Zihninde basit bir taşı yepyeni bir şeye dönüştürüyor gibidir. Ama sonra taşı atar, bir daha da sanata dönmez. Ailesi akıl hastanesine kapatılmasının hayrına olacağına karar kılmıştır.

Cinayet Tezi

Roberto Bermudez bir hukuk fakültesinde profesörlük yapan eski bir ceza avukatıdır. Bir gün ders verdiği fakültenin önünde bir cinayet işlenir. Katil, Roberto’yu bu tehlikeli oyuna çekmek istercesine bazı izler ve ipuçları bırakmıştır. Roberto Bermudez, cinayet üzerine kendisiyle sürekli teorik tartışmalar yapan zeki öğrencisi Gonzalo’dan şüphelenmeye başlar.

Sanal Hayatlar

Rich Boyd, elinden cep telefonunu düşürmeyen bir avukattır. Eşini kaybetmiş, tek çocuk babası polis, ergenlik dönemindeki oğluyla başa çıkmayan bir babadır. Hırslı bir kadın gazeteci ise keşfettiği bir porno sitede çocuk yaştaki fahişelerin peşine düşmüştür. Gerçeklerden kaçmak için sığındıkları yalan dünyaları, hepsinin tek ortak noktalarıdır.

Son Konser

Dünyaca ünlü yaylı çalgılar dörtlüsünün viyolonsel sanatçısı acımasız bir hastalığa yakalanınca grup dengesini kaybeder. Bastırılmış duygular, yıllardır süren dostluk ve uyumu tehdit etmeye başlar. 25. yıldönümleri için verecekleri konser yaklaştığından, müzisyenler, birlikteliklerini korumak ile sonsuza dek ayrılmak arasında seçim yapmak zorundadır.

Karanlık Cinayetler

Emekliliğine haftalar kalmış dedektif Jack Halcombe son iki yılda 8 kadının benzer şekilde ortadan kaybolmasının ardında bir seri katil olduğundan şüphelenmektedir. Ancak ortada tek sağlam bir ipucu bile yoktur. Fakat bir gün Cindy isimli genç bir kız arkasında iz bırakmayan katilin elinden son anda kurtulmayı başarır.

24 Şubat Vizyondaki Filmler

Bu hafta iki film vizyona girdi. Bu hafta yerli bir film vizyona girmese de, geçen hafta Fetih 1453 fırtınası hız kesmeden devam ediyor. imdb‘den aldığı puan ile en iyi 50 film arasına giren bu güzel film uzun bir süre vizyonda kalacağa benziyor. www.sinemadevri.com olarak hak ettiğini ve gerçekten güzel bir sinema filmi olduğunu da söylemek isteriz. Bu hafta vizyona giren filmlere gelecek olursak, aşağıdan inceleyebileceğinizi ve filmler hakkında yorumlar yapmanızı da bekliyoruz.

Haftanın Filmleri

Vizyondaki Filmler

Sinema Salonları ve Film Seansları© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google