kasım filmleri izle, seyret ve fragmanı

7 Kasım 2014 Vizyondaki Filmler #sinemadevri

Bu hafta 5’i yerli 10 yeni film vizyondaki yerini alıyor. Haftanın öne çıkan yapımları; 10 yıl aradan sonra gelen İnşaat 2, güldüren komedi Olur Olur, yerli animasyon Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu ve merakla beklenen Yıldızlararası filmleri ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Her yerde tüm filmler tabi ki girmiyor ama seanslar sekmemizden nerelerde olduğunu hızlıca bulabilirsiniz.

Tarzan

Yönetmenliğini Reinhard Klooss’un üstlendiği film klasik Tarzan öyküsünü yeniden kurgulayarak bir aile filmi çerçevesinde ve animasyon türünde beyazperdeye taşıyor. 3D çekilen filmin kadrosunda ise Kellan Lutz, Spencer Locke, Robert Capron ve Jaime Ray Newman gibi isimleri görmek mümkün.

Kirli Para

Bob Saginowski, kuzeni Marv’ın yerinde barmenlik yapmaktadır ve ne zaman Brooklyn suç baronları mekânlarını yasa dışı kazanımları için bir banka olarak kullanmaya gelse onları görmezden gelmektedir. Bob’un yalın hayatı çöpte hırpalanmış bir pitbull yavrusu bulduğunda karmaşıklaşır.

On Yılda Bir: İnşaat 2

On yıl hapis yatıp çıktıktan sonra Ali ve Sudi özgürlüğün tadını çıkarırken kıyıya iki cesedin vurmasıyla yeni bir macera daha başlar. İki arkadaş başlarına belâ almamak için cesetleri hemen gömerler ama karmaşık bir cenderenin içine de düşmekten kaçamazlar.

14 Kasım 2013 Vizyondaki Filmler

Bu hafta çok güzel filmler vizyona girdi ve ağırlıklı olarak Dram Filmleri girdi desek yalan olmaz değerli sinemadevri.com okurları. Bizim bu haftaki favori filmimiz Su ve Ateş filmi olduğunu söylemek ve sizlerinde favori filmlerini öğrenmek istiyoruz değerli okurlarımız. Sizlerinde filmler hakkındaki görüş ve önerilerinizi bekliyoruz..

Sevgi Taşı

Farklılıklarla bezenmiş bir toplumun birlikte yaşayıp, aşkı, sevgiyi birlikte nasıl daha güçlü kılabileceğini anlatmaya çalışan bir film. Binlerce yıl öncesinden günümüze bir kent: Diyarbakır. Romalılardan İran Safevi Devletine kadar bir çok ırktan, dinden halklar kente egemen oldular ama bu kentte binlerce yıl değişmeyen, dünyada kurulan birçok yeni ülkeye örnek olan bir şey vardı: Birlikte yaşamak.

Su Ve Ateş

Bir aşk ve bir şehir, bir erkeği ne kadar değiştirir? Kaderinden kaçarken aşka tutulan bir adamın hikâyesini konu alan filmde, tutkulu bir aşkın alt üst ettiği hayatlar ve bu hayatların nasıl dağıldığı anlatılıyor. 8 yıl süresince İngiltere – Türkiye hattında gelişen tutkulu bir aşkın hikâyesi ile birlikte, Türkiye’nin feodal yapısı da farklı bir bakış açısıyla işleniyor.

Sona Doğru

Navigasyon aletleri ve telsiz ekipmanı bozulan adam bilmeden şiddetli bir fırtınaya doğru yol almaktadır. Teknesinin zarar gören bölümünü tamir etmekte her ne kadar başarılı olsa da yaşına rağmen edindiği denizcilik bilgisi ve gücü onu fırtınadan kurtarmaya yetecek midir?

Hayatboyu

İlk filmi ile Köprüdekiler ile ses getiren genç yönetmen Aslı Özge’nin ikinci uzun metrajlı işi olan Hayatboyu Berlin Film Festivali’ne kabul edildi. Film, evlilikleri içerisinde yaşadıkları sorunlara rağmen birbirlerinden kopamayan bir çifti beyazperdeye taşıyor.

5 Kasım ve Türk Sineması

Gerçekten Türk sinemasına 5 Kasım ‘da süper filmler girecek o konuda kimsenin bir şikayeti yok ama neden bu kadar filmler kendi aralarında rakip oluyorlar ve aynı zamanda sinema ‘ya giriyorlar ? Biz bu konuyu anlamıyoruz değerli sinema sevenler. Genel olarak zaten çok sinema filmleri yapılmıyor, yapılsa da çok güzel filmler çıkmıyor ama yapıldığı zaman 2 tane mi diyelim hemen aynı günde vizyona girmeye hazırlanıyor ve o kadar araştırıyorlar tatilleri hesaplıyorlar ve aklımıza gelmeyecek şeyler hesaplayarak bu sistemi kuruyorlar ama yanlış!

Sözün kısası değerli sinema sevenler; “New York’ta Beş Minare” ve “Kurtlar Vadisi Filistin” 5 kasım tarihinde sinema vizyonlarına girmeye hazırlanıyor. Peki ikisine de gitmek isteyen kişiler nasıl gidecekler? Sabahtan akşama kadar sinema ‘da mı vakit geçirecekler ? Böyle saçma bir şey olur mu birisi kasımda girsin birisi aralıkta belki o ay insanların bir tane filme gidecek durumu olacak birisi bunu dahi kaybedecekler arada birileri bundan zarar görecekler, Türk sineması doğru yere giderken lütfen yolundan çıkartmayın!

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google