Kültür Bakanlığı izle, seyret ve fragmanı

Yeni Film Fonu Başvuruları! Nasıl Başvurulur?

Öncelikle siz değerli okurlarımıza şunu söylemek isteriz ki; son başvuru tarihlerinin 12 Nisan 2015 olarak güncellendiğini ve tüm başvuruların yazımızın devamındaki linkten yapabileceğinizi söylemek isteriz. Siz değerli sinemadevri.com okurlarına faydalı olacak diye blog haline getirdiğimiz yeni film fonu konusu ile ilgili görüşlerinizi bekliyoruz.

Yeni Film Fonu Başvuruları! Nasıl Başvurulur?

Başvuru Linki: www.yenifilmfonu.org

Sinema biletleri ucuzlayabilir

Tüm sinema sevenlerin isteği tabi ki her hafta sinemaya giderek, vizyona filmlerini izlemektir. Ama bazı sinema salonlarının bilet fiyatları o kadar pahalı ki, tüm sinema sevenler her hafta çıkan 6-7 filmlerden sadece bir yada en fazla iki tanesine gidebiliyorlar. Kültür Bakanlığı bunun için güzel bir çalışmaya yapmaya hazırlanıyor.

Yerli filmler için yapılacak bu çalışma da, sinema sektörü ile işbirliğine gidilmeyi planlıyor, Mesut Cem ErkulSinema izleyicisinin belirli yaş kitlesi olmasına rağmen tüm işletmeciler ve sektör yetkilileri ile yapılacak görüşmeler sonucunda, fiyat ile ilgili bir karar varacaklarını ve sinema haberleri kategorisinden bu konuya ilişkin son gelişmeleri takip edebileceğinizi söylemek isteriz.

Küçük Günahlar ‘ın Çekimleri Bitti

Yapımcılığını B Film’in, yönetmenliğini Rıza Kıraç’ın yaptığı “Küçük Günahlar” adlı uzun metraj sinema filminin çekimleri geçtiğimiz ay tamamlandı. Kültür Bakanlığı’ndan destek alan filmin senaryosu da Rıza Kıraç’a ait.

Yaklaşık yedi yıldır sinema filmlerinden ayrı kalan Macit Koper, filmde inzivaya çekilmiş, politik bir geçmişi olan, psikolojik sorunlarıyla başa çıkamayan, eski reklamcı İsmet karakterini canlandırıyor.

Sinemamızın genç oyuncularından Esra Ruşan, Kürt gazetesinde çalışan ve politik bağlantılarından dolayı sık sık gözaltına alınan Şilan karekterine hayat veriyor.

Berke Üzrek’in canlandırdığı Melik ise, part-time grafikerlik yapan, düzensiz bir hayat yaşayan, sorumsuz biridir, ta ki Şilan’a aşık olup İsmet’le tanışana kadar.

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google