onur ödülleri izle, seyret ve fragmanı

Altın Portakal Onur Ödülleri

Türkiye’nin en uzun süren ve en çok takip edilen etkinliği olan Altın Portakal’ın Onur Ödülleri sahiplerini buldu. Siz değerli sinema izleyicilerinin bildiği gibi sevilen sanatçıların ödül aldığı bu gündeki kazanan tüm listeyi aşağıda paylaşıyoruz. Peki sizin görüşleriniz nelerdir.

İlyas Salman’a Özel Ödül
Salih Güney
Meral Zeren
Güler Ökten
Necip Sarıcı
Duygu Sağıroğlu

Oscar Onur Ödülleri Açıklandı!

Efsaneler ölmez de kaybolmaz da! hele sinema dünyasında ve beyaz perde ‘de kaybolma ihtimali yok. Sinema sevenler ve ileri sinama düşünürleri hiç bir zaman sinema dünyasındaki insanları unutmaz ve Oscar Onur Ödülleri olarak onları sevindirir. Sevindirme derken Efsanelere ödülleri verilir. Şimdi bakalım mı kimler almış sinema bu Oscar Onur Ödüllerini?

Jean-Luc GodardEli WallachFrancis Ford Coppola

Altın Portakal Sahiplerini Buldu

Altın Portakal yani diğer adıyla, Onur Ödülleri 46. kez sahiplerine ulaştı, görkemli bir gösteriyle sahiplerine ulaşan bu ödül bu senede baya ses getirdi. Sinemadevri.com ödüllerin gayet güzel ve yerinde olduğu gözlemlenirken hak yerini buldu diyebiliriz.

Bu sene kimler onur ödülünü yani altın portakalı kazandı.

Türk beyaz perdesine yaptıklarından ötürü; Vedat Türkali
Yönetmen olarak; Ülkü Erakalın
Müzikdeki bestekarlıklarından ötürü; Yalçın Tura
Sinema sanatçısı; Sevda Ferdağ

Ödülleri alan sanatçılarımız; ne Altın Portakalın yabancısı nede Antalya’nın yabancısı, her sene değer görülenler arasında olmasalarda genelde isimlerini duyduğumuz kişiler olarak beynize kazınmış durumdadır.

Kendi senaryosunu yazdığı ve kendisinin yönettiği 24. film olan ve film izle yicilerine sinema‘da görsel şölen gösteren Vedat Türkali; Karanlıkta Uyuyanlar uyuyanlar filmi için en iyi senaryo ödülü alarak kendi alanında bir ile imza attı.

Daha çok sinema haberlerini bizi takip ederek ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google