Rosewater filmi izle, seyret ve fragmanı

Rosewater

Film Orjinal Adı: Rosewater
SinemaTürü: Biyografi | Dram
Filmin Adı: Rosewater
Yönetmen: Jon Stewart
Görüntü Yönetmeni: Jon Stewart
Senaryo: Jon Stewart
Sanatçıları: Shohreh Aghdashloo, Gael García Bernal, Golshifteh Farahani
Yapım Yılı: 2014 | ABD
Film izleme süresi: 103 dakika
Film Tarihi: 10 Nisan 2015

İran kökenli Kanadalı bir gazeteci olan Maziar Bahari (Gael Garcia Bernal) İran’da bulunduğu sırada gözaltına alınır. Yetkililer Bahari’nin CIA ve ABD hükumetiyle işbirliği içinde olduğunu düşünmektedir. Bahari Evin Cezaevi’nde tam 118 gün boyunca gözleri bağlı bir şekilde zorlu sorgulara ve işkencelere maruz kalırken, aklında en çok yer eden şey, sorgu memurundan gelen keskin gülsuyu kokusudur.

Haluk Bilginer Rosewater Filminde!

Amerikalı yönetmenin yöneteceği filmde röl alacak olan Haluk Bilginer yine mükemmel bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Rosewater filmi sosyal medya üzerinde de konuşulurken birden Bilginer’in de röl alacağını öğrenince haberini sitemizde yapmak ve siz değerli sinema takipçileriyle paylaşmak istedik.

Ünlü sohbet programcılardan Jon Stewart’ın yönetmen koltuğunda yer alacağı Rosewater isimli filmde Haluk Bilginer’de yer alacak. Haluk Bilginer‘i Baba Akbar rolüyle göreceğimiz filmde Gael García Bernal ve Numan Açar gibi isimlerde yer alacak. Film İran kökenli Kanadalı yazar Maziar Bahari’nin Sonra Beni Almaya Geldiler isimli kitabından uyarlanacak.

© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google