Kristal Klaket Kısa Film Yarışmasının 6.’sı Düzenleniyor

Her yıl düzenlenen ve yüzlerce sinema tutkunlarının merakla beklediği Kristal Klaket Kısa Film Yarışması bu yıl 6. kez düzenlenecek. Başvurularının 25 ocağa kadar devam edeceği Kristal Klaket Kısa Film Yarışması için tüm hazırlıklar başladı. Yüzlerce genç yönetmenin katılacağı Kristal Klaket Kısa Film Yarışması genç yönetmenlerin hikayeklerini beyaz perdeye taşımak ve hayallerini desteklemek için kuruldu. Kategori birincilerine dünyanın saygın film akademilerinden biri olan New York Film Akademisi’nde eğitim hakkı ve para ödülü sunuluyor. Geçtiğimiz yıl Hülya Koçyiğit, Ediz Hun, Türkan Şoray, Fikret Hakan, Hamdi Alkan, Ali Sürmeli, Semih Kaplanoğlu, Derviş Zaim, İpek Tuzcuoğlu, Mithat Bereket, Nebil Özgentürk gibi ünlülere juri üyeliği yaptıran Kristal Klaket Kısa Film Yarışması bu sene hangi jurileri konuk olarak alacağı merakla bekleniyor.

Yarışmanın ödülleri şu şekilde:
Kurmaca dalı: 1’inciye New York Film Akademisi’nde 8 Haftalık Sinema Eğitimi + 7.000 TL, 2’nciye 4.000 TL, 3’üncüye 3.000 TL, İki Filme Jüri Özel Ödülü ve 1.000 TL
Belgesel dalı: 1’inciye NYFA’da 8 Haftalık Sinema Eğitimi + 7.000 TL, 2’nciye 3.500 TL, 3’üncüye 2.500 TL
Animasyon dalı: 1’inciye NYFA’da 4 Haftalık Sinema Eğitimi + 7.000 TL, 2’nciye 3.000 TL, 3’üncüye 2.000 TL
Finalistlerin 5 Mart’da açıklanacağı yarışmanın ödül türeni 16 Nisan 2013 salı günü yapılacak. Yarışma hakkında daha detaylı bilgileri www.kristalklaket.com sitesinden edinebilirsiniz.

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için hemen tıklayın...

Yorumlayın!

Güvenlik Doğrulama * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.


Sinema Haberleri - 30 Aralık 2012 -
Google - Blog - Twitter - Bing - Kristal Klaket Kısa Film Yarışmasının 6.’sı Düzenleniyor
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google