Televizyon Tarihinin Babaları

Bugünün babalar günü olması nedeniyle sizlerle birlikte Türk televizyon tarihinin unutulmaz baba rolleriyle en çok akıllarda kalan babalarımızı anmak istedik.. Şimdi sizlere hem aramızdan ayrılmış olan çok değerli sanatçılarımızdan hem de hala yaşıyor olan unutulmaz isimlerden birkaçını vereceğim..

-Baba denilince ilk aklımıza gelen isimlerden biri de Süper Baba filmindeki Şevket Altuğ‘un canlandırdığı Fiko. en unutulmaz yeşilçam filmlerinden olan Süper Baba bizlere Şevket Altuğ’un muhteşem oyunculuğunu hatırlatıyor.
-Yine bir yeşilçam klasiği olan Ekmek Teknesi‘ndeki Nusret Baba yani Savaş Dinçel Baba dediğimizde aklımıza gelen ilk isimlerden birisidir.
-Böyle bir yazı Yaprak Dökümü dizisindeki Ali Rıza Bey yani Halil Ergün olmadan olurmuydu hiç
-Tabi ki unutulmazlardan biri olan Bir Demet Tiyatro‘da rol oynayan Burhan Çıtır karakterini canlandıran Erdoğan Dikmen‘i anmazsak olmaz.
-Son olaraktan bir ara hepimizi çok güldüren ve ekranların başından kaldırmayan Avrupa Yakası dizisindeki Gazanfer Özcan tarafından oynanan Tahsin Babayı unuturmuyuz hiç. Sürekli kendi tekli koltuğunda oturan tatlı ama sert olan babalarımızdan biri.

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için hemen tıklayın...

Yorumlayın!

Güvenlik Doğrulama * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.


Sinema Haberleri - 21 Haziran 2015 -
Google - Blog - Twitter - Bing - Televizyon Tarihinin Babaları
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google