Varoluş

Film bilgileri

Film ‘in Adı: Varoluş
Tür: Bilim Kurgu / Dram / Gerilim / Korku / Suç
Yönetmen: David Cronenberg
Görüntü Yönetmeni: Peter Suschitzky
Senaryo: David Cronenberg
Oyuncular: Jude Law, Ian Holm, Willem Dafoe, Christopher Eccleston, Kris Lemche, Jennifer Jason Leigh, Sarah Polley, Don McKellar, Callum Keith Rennie, Oscar Hsu, Vik Sahay, Kirsten Johnson, James Kirchner, Balázs Koós
Yapım: 1999, İngiltere / Kanada
Yapımcı: David Cronenberg, Robert Lantos, Andras Hamori, Michael Macdonald, Bradley Adams, Damon Bryant, Sandra Tucker
Muzik: Howard Shore
Film Süresi: 1 saat, 37 dk.
Vizyon ‘a Giriş Tarihi: 24 Aralık 1999


Film özeti
En popüler oyunları piyasaya süren Antenna Research şirketi, büyük bir ses getireceğini inandığı yeni oyununu onun yaratıcısı ve birkaç üyesi ile denemek için biraraya gelirler. Bu grup arasında en heyecanlı olan oyunun esas yaratıcısı, akıllı ve seksi Allegra Geller (Jennifer Jason Leigh)\’dır. Bir yandan oyundaki yenilikleri keşfederken bir yandan da en çılgın fantezileri ve gerçek arasındaki çizgiyi sonsuza dek yok edecek maceraya hazırdırlar. Existenz\’ı gerçeğe bu kadar yakın kılan şey, bağlantılarının oyuncuların sinir sistemine direk olarak bağlanmasıdır. İnsanın omuriliğinden açılan bir delik ile bağlanan oyunun, oyuncuların hatıralarına, duygularına ve korkularına giriş hakkı vardır. Sonunda büyük an gelir, sabırsız oyuncular hayatlarını en büyük macerasına doğru yola çıkarlar. Fakat bir anda oyun karşıtı bir protestocu silahını çıkarır ve bağırır \’eXistenZ\’a ölüm, Allegra Geller\’a ölüm!\’. Ateş eder ve oyunun yaratıcısını yaralar.


Film görüntüleri ve Film fragmanı

1 Yorum var! Sen de yorum yazmak için hemen tıkla...
  1. özlem 11/12/2008 tarihinde demişki;

    bu film süper bişey:D tv de izledim ama çoook etkilenmiştim bu gün birden aklıam geldi dvd vcd bulcam tekrar izlicem bu filmiii:( umarım:)

Yorumlayın!

Güvenlik Doğrulama * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.


Bilim Kurgu - 23 Ekim 2008 -
Google - Blog - Twitter - Bing - Varoluş
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google