Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri

Yılın En Başarılı Prodüksiyonu; “Dünyanın Ortasında Bir Yer” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Tehlikeli İlişkiler” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Vanya Dayı” Tiyatro Pera.

Yılın En Başarılı Yönetmeni; Aleksandar Popovski “Tehlikeli İlişkiler” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Arif Akkaya “Arzunun Onda Dokuzu” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nurullah Tuncer “Dünyanın Ortasında Bir Yer” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu; Emre Kınay “Sondan Sonra” Duru Tiyatro, Levent Üzümcü “Tehlikeli İlişkiler” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Reha Özcan “Bedensiz Kadın” İstanbul Devlet Tiyatrosu.

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu; Ahu Türkpençe “Sondan Sonra” Duru Tiyatro, Neslihan Arslan “Temiz Ev” İstanbul Devlet Tiyatrosu, Şebnem Köstem “Tehlikeli İlişkiler” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu; Erhan Abir “Çığ” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Civan Canova “Ölüleri Gömün” İstanbul Devlet Tiyatrosu, Köksal Engür “Festen” Dot Koleksiyonda.

Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu; Defne Yalnız “Kadın Sığınağı” İstanbul Devlet Tiyatrosu, Sema Çeyrekbaşıoğlu “Temiz Ev” İstanbul Devlet Tiyatrosu, Sevtap Çapan “Çığ” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Yılın En Başarılı Müzikal / Komedi Erkek Oyuncusu; Erhan Yazıcıoğlu “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Kemal Kocatürk “Kadın ile Memur” Beşiktaş Kültür Merkezi, Toron Karacaoğlu “İstanbul Hatırası” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Yılın En Başarılı Müzikal / Komedi Kadın Oyuncusu; Ayça Varlıer “Leyla’nın Evi” Tiyatrokare, Binnur Şerbetçioğlu “İstanbul Hatırası” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Hande Ataizi “Özel Hayatlar” Tiyatro İstanbul.

Yılın En Başarılı Müzikal / Komedi Yardımcı Erkek Oyuncusu; Bahtiyar Engin “Alevli Günler” İstanbul Halk Tiyatrosu, Bülent Kayabaş “Tanımadığım Adamlar” Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Murat Karasu “Beğendiğiniz Gibi” İstanbul Devlet Tiyatrosu.

Yılın En Başarılı Müzikal / Komedi Yardımcı Kadın Oyuncusu; Eda Gülten “Bir Yaz Gecesi Rüyası” Tiyatro Kedi, Selen Uçer “Cam” Tiyatro Gaga, Selma Kutluğ “İstanbul Hatırası” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Yılın En Başarılı Sahne Tasarımcısı; Behlüldane Tor “Ölüleri Gömün” İstanbul Devlet Tiyatrosu, Numen/Sven Jonke “Tehlikeli İlişkiler” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nurullah Tuncer “Dünyanın Ortasında Bir Yer” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Yılın En Başarılı Giysi Tasarımcısı; Canan Göknil “Romeo ve Juliet” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Candan Seda Balaban “Surname” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Duygu Türkekul “Dünyanın Ortasında Bir Yer ve Alemdar” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Yılın En Başarılı Sahne Müziği; Can Atilla “Dünyanın Ortasında Bir Yer”, “Romeo ve Juliet” ve “Çığ” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nurettin Özşuca “Temiz Ev” İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tolga Çebi “Dava” Bakırköy Belediye Tiyatrosu ve “Benim Adım Rachel Corrie” A&Z Prodüksiyon.

Yılın En Başarılı Işık Tasarımcısı; Cem Yılmazer “Dava” Bakırköy Belediye Tiyatrosu, Murat Özdemir “Romeo ve Juliet” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nurullah Tuncer “Dünyanın Ortasında Bir Yer” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları.

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için hemen tıklayın...

Yorumlayın!

Güvenlik Doğrulama * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.


Sinema Haberleri - 23 Mart 2011 -
Google - Blog - Twitter - Bing - Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri
© 2015 Sinemadevri.com Tüm Hakları Saklıdır.
Mobil | SiteMap | Sitene Ekle | Seyir Defteri | Google